Надія Баловсяк Доцент кафедри медіакомунікацій УКУ

Технофронт. Українські розробники не втомлюються дивувати креативом, створюючи воєнні ігри

6 Травня 2022, 14:41

Цифрова підтримка

Ініціатива United24, запущена Офісом президента, надасть змогу благодійникам та звичайним людям з різних країн світу допомогти Україні. На сайті можна в один клік здійснити пожертву. Кошти йтимуть напряму на рахунки НБУ. На сайті планується розміщувати звіти. Управління коштами буде здійснюватися під наглядом аудиторської компанії Deloitte Ukraine. Благодійники можуть обрати напрямок для своїх пожертв – армія та розмінування, гуманітарна й медична допомога, відбудова країни.

Компанія «Київстар» підключила до інтернету більше 1 тисячі бомбосховищ в Україні. З початку війни бомбосховища з таких міст як Київ, Житомир, Рівне, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Луцьк та багато інших отримали обладнання від «Київстару», завдяки якому люди, що опинились у сховищах, змогли підключитись до інтернету під час повітряних тривог.

Цифрова блокада

Росіяни втратили можливість обходити санкції за допомогою спеціального сервісу Bankoff. Він допомагав випускати віртуальні банківські карти без необхідності особистої присутності в банку. З моменту введення санкцій він пережив наплив клієнтів з Росії. 3 травня сервіс повідомив про призупинення роботи. Причина зупинки – обмеження з боку платіжних сервісів: власне компаній Visa та Mastercard.

Читайте також: Технофронт. Нові онлайн-проекти допоможуть знайти прихисток та більше дізнатися про Україну

Адміністрація сервісу отримала лист, в якому сказано, що обслуговування карт Bankoff зупинено через велику кількість активних користувачів та клієнтів з росії. Відповідно, відтепер карти Bankoff не матимуть функцій онлайн- та офлайн-платежі. Окрім того, компанія повідомила, що намагається отримати доступ до заморожених коштів на її рахунках у США.

Криптовалютна біржа Coinbase повідомила про введення обмежень для клієнтів з Росії. Клієнтам, на рахунках яких зберігають криптовалюту в еквіваленті, що перевищує €10 тисяч, будуть заборонені операції. Це обмеження вступить в силу 31 травня. До цього часу вони можуть вивести свої кошти.

Корисні сервіси часів війни

Корисним в часи війни буде додаток, назва якого співпадає з напрямком, рекомендованим для руху російського корабля. Додаток створила компанія Alty за підтримки Генштабу ЗСУ. Він є мобільним трекером втрат російського окупанта, який поки існує у версії для iOS. Версія для Android з’явиться пізніше. В додатку є віджет, який показує на головному екрані смартфону дані про кількість знешкодженої техніки та ворогів.

Читайте також: Технофронт. Acer та Ericsson пішли з російського ринку, YouTube приготуватися

Продовжуємо розповідати про ігри на воєнну тематику. В грі Birds Attack 2022 потрібно від імені бойового качура знищувати російських солдат, танки та техніку. Гра доступна в будь-якому браузері, У ній є декілька рівнів, які відрізняються складністю та локаціями.

Оновилась «Корисна карта» компанії ЛУН. На ній відразу після запуску відображались працюючі магазини, аптеки та об’єкти громадської інфраструктури. А зараз тут можна знайти АЗС, на яких доступне пальне. Клацнувши на відповідну точку на карті, можна побачити більш детальну інформацію про паливо – які його види, скільки його є, як працює АЗС та по скільки продає пального.

Служба безпеки України запустила два нових чат-боти для ідентифікації злочинців та мародерів. Чат-бот «Знайди зрадника» призначений для передачі інформації про колаборантів, а чат «Стоп мародер» призначений для збору інформації про тих, хто краде чуже майно під час війни.