«Закон України про освіту і про загальну середню освіту чітко визначає, що батьки разом з дітьми мають право обирати мову навчання. Причому не лише українську і російську», – зазначив він.
Міністр уточнив, що наразі в Україні існує майже 1700 шкіл, де викладання ведеться російською мовою.
«Якщо батьки вважають за необхідне, і не вистачає можливостей, то заяви 15 батьків досить, для того щоб відкрити в якійсь школі угорський клас, в якійсь школі російський клас», – зазначив він.
При цьому Табачник уточнив, що школами керують «лише органи місцеві, територіальні», які зобов’язані це зробити.
«Іншого варіанту не передбачає закон і Конституція. Це права людини», – додав він.
«Середньою освітою згідно законодавства керують місцеві органи влади; районні і міські ради, міські голови і голови селищних рад. Тому вони зобов’язані виконувати вимоги своєї територіальної громади на ту освіту, яку ці громадяни обирають», – уточнив міністр.
«Якщо місцева територіальна влада в Одесі, Кременчуці, в Полтаві прийняла рішення, що школи чи класи мають бути такі, це їх право природнє, людське, європейське, і закріплено законом», – заявив Табачник.
Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв в інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы» заявив, що всі школи Одеси отримали статус двомовних після прийняття міською радою програми збереження і розвитку російської мови.
Народний депутат від партії «За Україну» Ярослав Кендзьор вимагає від Генеральної прокуратури опротестувати рішення міського голови Одеси Олексія Костусєва та Одеського міськвиконкому щодо позбавлення всіх 124 шкіл міста статусу україномовних.
8 квітня Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн.