НОВИНИ

Костусєв вирішив, що дітей у школах треба вчити суто по-одеськи

Всі школи Одеси отримали статус двомовних після прийняття міською радою програми збереження і розвитку російської мови. Про це заявив мер Одеси Олексій Костусєв в інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы».

«Ось ми в Одесі прийняли ряд рішень знакових таких. Наприклад, ось ми прийняли програму збереження і розвитку російської мови. Це серйозна програма. На останньому виконкомі ми внесли зміни до документів, в статути 124 шкіл… І тому тепер в Одесі школи, немає ані україномовних, ані російськомовних, вони усі двомовні - можна хоч так, можна хоч так», - сказав Костусєв.

Він пояснив таке рішення небажанням влади нав'язувати, якою мовою говорити, якою мовою вчити дітей.

Водночас він запевнив, що українська мова залишається обов’язковою для вивчення.

«Значить, у нас українська мова, навчання в школі, безумовно, як обов'язкова. І будь-який громадянин України, принаймні молодий, повинен знати українську мову. У цьому сумнівів у мене немає», - додав Костусєв.

Нагадаємо, 8 квітня Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн.

Як відомо, Олексій Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.