Ситуацію з кібератакою на інформаційні системи України взято під контроль. Про це повідомила Держслужба спеціального зв'язку та захисту інформації України.
"Жоден державний е-ресурс, який захищено спільним контуром кіберзахисту, реалізованим Держспецзв’язку в Системі захищеного доступу до Інтернету, не постраждав. Не зазнали ушкоджень чи інших несанкціонованих дій і електронні державні реєстри країни", – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, під керівництвом Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО було відпрацьовано протокол швидкого реагування, завдяки чому вдалося зупинити поширення в державному секторі шкідливого програмного забезпечення з робочою назвою PetyaRansomware (Petya.А), за функціями подібного шифрувальникові WannaCry.
У співпраці з міжнародними командами реагування на кіберінциденти нейтралізуються джерела кіберзагроз з-поза меж України.
На цей час відновлено роботу сайтів Кабінету Міністрів України, низки інших державних інституцій, доступ до яких був тимчасово обмежений.
Держспецзв’язку надає допомогу з локалізації кіберінцидентів та з відновлення штатного функціонування ІТ-систем, які зазнали кібератак.
Крім того, Держспецзв’язку звертається з вимогою до всіх суб’єктів критичної інфраструктури та, особливо до установ державного сектору,забезпечити кіберзахист ІТ-систем.
Зазначимо, 27 червня в Україні розпочалася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу.
Крім того, у низці європейських країн, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів.
Усі новини за темою шукайте за посиланням: Потужна кібератака в Україні