Відповідне рішення, як повідомляє «КоммерсантЪ-Украина», було прийняте у четвер, 25 квітня.
"Враховуючи особливі обставини засідання Священного синоду від 21.02.2012 року, відкликати довідку Журналу N23 засідання Священного синоду", – йдеться в рішенні синоду.
Разом з тим питання повернення архієпископа Олександра на посади, які він займав раніше, на засіданні не розглядалося.
Представники інших православних церков і експерти по-різному оцінюють вчорашнє рішення синоду УПЦ МП.
"Це прецедентний випадок, коли синод визнає, що він був не правий. Можна сказати, що архієпископ Олександр здобув моральну перемогу в конфлікті. Разом з тим, ситуація вкрай неоднозначна – якщо синод вирішив, що його звільнили безпідставно, то незрозуміло, чому його зараз не повернули на посаді", – заявив секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).
Директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський вважає, що своїм рішенням синод "просто відновив справедливість": "Все те, що він прийняв тоді, викликало посмішку: це були дикі й абсурдні звинувачення".
Нагадаємо, у лютому минулого року під час хвороби митрополита Володимира синод під головуванням найстарішого архієрея – Одеського митрополита Агафангела (Савіна) – одноголосно проголосував за зняття архієпископа Олександра Драбинка з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків, вивів його зі складу Священного синоду і звільнив з посади головного редактора офіційного сайту УПЦ МП. Свої дії синод виклав у пояснювальній довідці до рішення, де, зокрема, говорилося, що "його деструктивні дії і негідна поведінка, інтриганство і спосіб життя сіють смуту і підозри серед єпископату і духовенства, породжують велику спокусу серед віруючих. Користуючись посадою секретаря предстоятеля УПЦ МП, постійного члена Священного синоду і голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків, він дозволяє собі відкрито виступати з критикою рішень вищої церковної влади в ефірі світських загальнонаціональних засобів масової інформації, штучно протиставляючи синод предстоятелю".
А 8 травня минулого року синод УПЦ МП призупинив дію низки постанов синоду, прийнятих під час відсутності глави УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) через хворобу.