НОВИНИ

Синод УПЦ МП скасував кілька рішень, прийнятих за відсутності митрополита Володимира

Священний синод Української православної церкви Московського патріархату на засіданні у вівторок, 8 травня, призупинив дію низки постанов синоду, прийнятих під час відсутності глави УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) через хворобу.

Згідно журналу № 24 засідання синоду від 8 травня, опублікованому на офіційному сайті УПЦ МП, в зв'язку з тим, що митрополит Володимир повернувся до виконання обов'язків предстоятеля, прийнято рішення призупинити дію постанов синоду, затверджених під час відсутності глави УПЦ МП.

Зокрема, мова йде про рішення від 23 грудня 2011 щодо тимчасово головуючого в засіданнях Священного синоду УПЦ МП на період хвороби митрополита Володимира (попередні засідання очолював митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Саввін) – Ред.), а також про управління Київською єпархією, Києво-Печерською Лаврою, Київськими духовними школами та ін.

Крім того, призупинено рішення від 26 січня поточного року про тимчасове управління Київською єпархією (ці функції тимчасово були покладені на намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського та Чорнобильського Павла (Лебедя) – Ред.).

Синод на засіданні у вівторок також ухвалив кадрові рішення щодо посади керуючого справами УПЦ МП. Так, ректор Київських духовних академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній був звільнений з поста глави відділу зовнішніх церковних зв'язків і призначений керуючим справами УПЦ МП. У свою чергу, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, який займав посаду керуючого справами, звільнений з цієї посади і затверджений головою відділу зовнішніх церковних зв'язків.

Як повідомив кореспондент Тижня, найрезонанснішим рішенням Синоду можна вважати догану, яку було винесено архієпископу Тульчинському і Брацлавському Іонафана. Як сказано в рішенні Синоду «Іонафан розміщував на власному веб-сайті  неправдиву інформацію, носить відвертий наклепницький характер та вносить смуту». Було вирішено «поставити на вид Преосвященному Іонафану, архієпископу Тульчинському і Брацлавському вищезгадані порушення церковної дисципліни та звернути увагу преосвященних Української Православної Церкви на необхідність уважно та ретельно вивчати інформацію, що міститься на єпархіальних веб-сторінках».

Як повідомлялося, у вівторок, 8 травня, вперше за час хвороби митрополита Володимира відбулося засідання Священного синоду УПЦ МП під головуванням предстоятеля.

Нагадаємо, у лютому відбулося засідання Священного Синоду УПЦ (МП), який скликали всупереч прямій забороні глави церкви. Синод зокрема вирішив усунути з посад Олександра Драбинка – особистого секретаря митрополита.

Після цього митрополит Володимир в інтерв’ю наголосив, що здійснює керівництво церквою згідно з усталеними правилами. При цьому він заявив, що готовий піти на відпочинок, якщо «на те буде рішення Церкви».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.