НОВИНИ

Синод під керівництвом Агафангела звільнив з посади соратника митрополита Володимира

На засіданні Священного Синоду УПЦ (МП) під головуванням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела був звільнений голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) архієпископ Олександр (Драбинко).

«Звільнити Преосвященного Олександра (Драбинка), архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської Митрополії з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви та з посади головного редактора офіційного сайту Української Православної Церкви», - сказано у журналі засідання Священного Синоду УПЦ (МП) від 21 лютого.

Члени Синоду побажали швидкого одужання Митрополиту Володимиру. При цьому вони зазначили, що «змушені звернути увагу на смуту, яку вносить в життя Української Православної Церкви діяльність Преосвященного Олесандра (Драбинко)», особистого секретаря Предстоятеля УПЦ.

«Його деструктивні дії та недостойна поведінка, інтриганство і спосіб життя сіють смуту і підозру серед єпископату та духовенства, породжують велику споскусу серед вірян», - сказано у журналі засідання.

Зазначається, що архієпископ Олесандр (Драбинко), користуючись своєю посадою, «дозволяє собі в ефірі світських загальнонаціональних засобів масової інформації, які і без того ставляться до нашої Церкви з необгрунтованою упередженістю, відкрито виступати з критикою рішень Вищої Церковної влади, штучно протиставляючи Священний Синод Української Православної Церкви її Предстоятелю, що є наклепом на соборний розум Церкви і хулою на Духа Святого».

«Він дозволяє собі недвозначно порочити своїх співбратів-архіпастирів, членів Священного Синоду УПЦ, організовує публікацію в антицерковних ЗМІ строго конфеденційних церковних документів, призначених для ознайомлення виключно членам Священного Синоду», зазначається у повідомленні.

При цьому додається, що «чисельні спроби братського напоумлення з боку членів Священного Синоду УПЦ та співбратів-архієреїв не мали належного результату».

Крім звільнення, Олександра (Драбинка) також вивели зі складу постійних членів Священного Синоду УПЦ (МП).

Головою відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви натомість призначили Преосвященного Антонія, архієпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії, Ректора Київської духовної академії і семінаріі.

Редактором офіційного сайту УПЦ (МП) призначено протоієрея Георгія Коваленка з підпорядкуванням його діяльності Керуючому справами УПЦ.

Нагадаємо, чинний глава УПЦ (МП) раніше скасував проведення 21 лютого засідання Священного Синоду УПЦ МП, оскільки воно суперечить у даний момент Статуту про управління Церкви та є недоцільним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.