Сина прокурора, який збив на смерть трьох жінок, не можуть знайти в Україні

28 Вересня 2011, 09:52

Чергову акцію протесту активісти планують провести 20 жовтня під стінами Дніпропетровського господарського суду, де суддею працює мати підсудного – Ірина Рудь. «Збіглося так, що 21 жовтня 2010 року (на наступний день після аварії) Верховна Рада призначила Ірину Рудь суддею довічно. Вона пропрацювала на цій посаді п'ять років і, мабуть, отримала підвищення. Я був на засіданні суду, коли Ірина Рудь внесла заставу 17 тис. грн., Щоб її сина випустили із залу суду, а батько Дмитра, Іларіон, в залі засідання не з'являвся, сидів і чекав у машині», – розповідає учасник добровільних зборів громадян Олександр Славін.

Вже більше двох місяців Дмитро Рудь, згідно з підпискою про невиїзд, повинен перебувати в Дніпропетровську за місцем прописки і чекати, коли Харківський НДІ судових експертиз закінчить проводити комплексну експертизу у справі, яка, за словами юристів, може затягнутися на від шести до восьми місяців. Однак за місцем проживання ні Дмитра, ні його дружину сусіди не бачили.

«Вони жили в будинку на проспекті Героїв, 33. До цього ДТП ми кожен день з ними зустрічалися. Я останній раз бачила Дмитра, коли його міліція приїхала забирати, і з тих пір ні дружина його, ні він у цій квартирі не живуть. У нас тут мешканці подейкують, що він уже давним-давно виїхав з країни», – говорить сусідка Рудя, яка не побажала назватися.

27 версня на засіданні секції Вищої ради юстиції з питань призначення та звільнення суддів розглядалася пропозиція радника президента Андрія Портнова про звільнення з посади судді Хортицького райсуду Запоріжжя Іллі Громова, який прийняв рішення про зміну запобіжного заходу для сина екс-прокурора Жовтневого району Дніпропетровська Дмитра Рудя.

«Цю рекомендацію на раду секції він виніс після перевірки, яку йому доручили. Питання не вирішили, тому що Портнов був відсутній. Наступне засідання будуть 11 або 18 жовтня. Якщо вища рада юстиції, 11 осіб, проголосують, то буде винесено рішення про звільнення судді Громова », – повідомила« Сегодня »співробітниця прес-служби Вищої ради юстиції Оксана Лисенко.

Нагадаємо, ДТП сталося рано вранці 20 жовтня 2010 рокув Дніпропетровську на Набережній Перемоги. Водій втік з місця ДТП, але незабаром був затриманий правоохоронцями.

Тоді ж під обласною прокуратурою кілька субот поспіль збиралися активісти, щоб привернути увагу громадськості і не дати мажору уникнути відповідальності. У липні суд звільнив Рудя з-під варти і призначив у справі затяжні експертизи.

За інформацією прокуратури Запорізької області, родичі загиблих у ДТП за участю сина дніпропетровського прокурора відмовилися від претензій

Читайте також: «Мажор» як діагноз