Син Шухевича оскаржить у Європейському суді позбавлення батька звання Героя

14 Жовтня 2011, 18:11

"Тепер доведеться оскаржувати рішення про недопуск цієї справи до провадження у Європейському суді. Я вважаю, що були юридичні підстави для того, аби допустити цю справу до відповідного провадження. Але суд чомусь ухвалив інше рішення", – зазначив Шухевич.

Він додав, що найближчим часом його юристи розпочнуть збирати документи для подання апеляції на рішення Вищого адміністративного суду України.

"Процес збирання документів потребує певного часу, але скаргу до європейської судової установи буде подано", – зауважив Шухевич.

Нагадаємо, 12 жовтня у ході судового засідання у Вищому адміністративному суді України колегія суддів ВАСУ відмовила у допуску до виробництва Верховного суду заяв про перегляд двох визначень ВАСУ від 2 серпня 2011 року.

Як відомо, Вищий адміністративний суд залишив чинними рішення судів першої й апеляційної інстанцій, якими було визнано незаконним указ президента Віктора Ющенка від 22 січня 2010 року про присвоєння Бандері звання Героя України.

Наприкінці серпня екс-президент Віктор Ющенко подав заяву до Верховного Суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду.

У свою чергу Дніпропетровський правозахисник Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду щодо перегляду рішення ВАСУ щодо позбавлення звання Героя Степана Бандеру, а син головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 78-річний львів’янин Юрій Шухевич подав касаційну скаргу для перегляду рішення щодо його батька.

Читайте також: Бандера і  Шухевич були громадянами України