“Свобода”: прийняттям меморандуму Рада визнала протистояння з окупантами громадянською війною

21 Травня 2014, 12:38

Зокрема, Іллєнко прокоментував відмову фракції "Свобода" підтримувати цей меморандум.

«Це була позиція нашої фракції, я її підтримую і тому не голосував. Оскільки цей «Меморандум» – фактично здача України Кремлю», – зазначив Іллєнко.

Він додав, що голосування "Свободи" за даний документ унеможливили кілька пунктів, зокрема питання щодо окремого статусу російської мови.

«Найголовніші декілька моментів, які зробили неможливим голосування нашої фракції. Скажімо, там є заклик до громадян України припинити протистояння і немає згадки про те, що ми в умовах іноземної агресії і частина території вже анексована ворогом. Якщо прочитати документ не знаючи, що відбувається, складається враження, що мова жде про завершення громадянської війни. Але навіть якщо частина місцевих колаборантів з українськими паспортами воюють проти України – це не робить конфлікт громадянською війною», – заявив Іллєнко.

«Прикро що ВРУ визнає, що це внутрішньо український конфлікт. Це те, чого вимагав Владімір Путін. Він постійно наголошував, що в Україні йде громадянська війна», – додав депутат.

«Я не розумію, навіщо в меморандумі говорити про особливий статус російської мови. Ми або маємо говорити про всі мови нацменшин, або не виділяти якусь окрему мову, бо це ґрунт для політичних спекуляцій і майбутнього розколу країни», – переконаний він.

Також депутат висловив обурення закликами припинити радикальні дії, про що йдеться в меморандумі.

«У документі не уточнюється, до кого саме ці заклики звернені. Відтак – вони до всіх, зокрема і українських солдат, які ризикують своїм життям. Невже вони роблять якісь радикальні чи екстремістські дії?» – дивується Іллєнко.

Він зазначив, що "Свобода" у майбутньому не підтримуватиме ухвалення законопроектів, розроблених за результатами прийнятого меморандуму.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада, після узгодження питання щодо статусу російської мови, ухвалила документ під назвою "Меморандум миру та злагоди". За прийняття цього рішення проголосували 252 народних депутати. Не голосувала у повному складі фракція "Свобода" і КПУ.