Світ про вибори у Франції: Сенсація на берегах Сени

Світ
24 Квітня 2017, 16:39

В інтерв'ю німецькому виданню Die Welt німецький політик від партії "Зелених" Юрґен Тріттін заявив, що після результатів президентських виборів в Австрії та парламентських виборів у Нідерландах, цей результат втретє показав, що вибори можна перемогти, маючи чіткі позиції щодо Європи, а також, що правих популістів можна зупинити. "Попри те, вони (прибічники правих популістів – Ред.) нікуди не зникли", – нагадує Тріттін, – "Вони складають п'яту частину виборців у Нідерландах та Франції та половину в Австрії".

"Еммануель Макрон готує патріотичний виклик Марін Ле Пен", з таким заголовком з’явилася редакційна стаття у американському виданні The New York Times.

“Захисники ліберальної демократії у Франції та де-інде можуть зітхнути з полегшенням після першого туру президенських виборів у Франції”, – пише видання.

Центристський проєвропейський політик Еммануель Макрон, який заснував партію "Франція на марші" лише минулого року, має вигляд готового до протистоння правому популістському кандидатові від "Національного Фронту" Марін Ле Пен під час фінального голосування 7-го травня.

"Звісно, якщо Макрон переможе 7-го травня – це будуть добрі новини для Європи: Європейський союз, який зараз переживає нелегкі часи, скоріш за все не пережив би виходу Франції з блоку", – вважають автори NYT.

Читайте також: Промосковська трійця

Видання також наголошує, що європейські надії опиратимуться не лише на перемогу Макрона, але й на успіх у втіленні у життя його зобов'язань. 

Французька газета Le Monde відзначає історичність нинішніх виборів у Франції. З початком П’ятої республіки політичне життя Франції було розділене між двома великими партіями – однією з правого боку, іншою з лівого. 2017-й у цьому плані переломний рік: ще ніколи до того обидві основні формації нашого політичного життя не отримували такий слабкий результат.

"Це виклик, який стоїть перед руйнівниками системи: вони повинні рухатися в середовищі, де не існує більше нічого стабільного. Буревій, з яким Емманюель Макрон стрімко увірвався у французьку політику, спричинив численні пошкодження у головних її утвореннях. Дві позмінно керівні партії вперше не представлені у другому турі виборів, чого ніколи не траплялося з правими", – пише видання у своїй редакційній статті.

Про те, що ці вибори – це сенсація для Франції, відзначають і інші європейські видання. Наприклад, німецька Die Welt. "Це сенсація для Франції. Вперше в історії П'ятої республіки кандидат із однієї із двох основних партій (соціалістів чи консерваторів (тепер це республіканці) не пройшов у другий тур", – пише видання.

Читайте також: Лоран Шамонтен: “Присутність російської пропаганди у Франції — доконаний факт”.

"Французи показали свою прихильність до демократії, проголосувавши за Еммануеля Макрона найчисленніше в першому турі президентських виборів. Разом з тим вони висловили свою глибоку опозицію до П'ятої республіки. Демократії так, але не в тому вигляді, яку ми маємо, – це найважливіший месидж цього голосування", – пише Марек Бейлін на сторінках польської Gazeta Wyborcza.

"Візія світу у 2017-му, яку має Макрон є реалістичною: він відмовляється "експлуатувати" у своїх цілях ностальгію чи давати пусті обіцянки. Він вірить у те, що Франція має великий потенціал і хоче, щоб країна використовувала його і на європейському і на світовому рівнях", – пише Сильві Ґулар на сторінках британської The Guardian. Вона також відзначає, що Макрон знайшов час пояснити своїм виборцям, що такі виклики 21-го століття, як тероризм та зміни клімату, не мають кордонів. Аби мати можливість відповідати на ці виклики, Франція має співпрацювати зі своїми партнерами на наднаціональному рівні та просувати "кооперативний світовий порядок".

"Перший раунд президентських виборів показує, що багато французьких громадян знають про ці виклики і вітають кандидата, який щиро до них звертається", – пише Ґулар у своїй статті.