Суддям та прокурорам не дозволили вести судові процеси російською

16 Грудня 2011, 09:57

Про це йдетсья у статті "КС дал волю языкам" для газети "Коммерсант-Украина".

Як заявляє постійний представник Верховної ради в Конституційному суді (КС) Анатолій Селіванов, КС спростив доступ до правосуддя для національних меншин.

"Державна мова залишається непорушною, судочинство не змінюється і здійснюється на державній мові. Суддя, прокурор, всі офіційні особи зобов'язані застосовувати українську мову як єдину державну", – пояснює Селіванов.

Він зазначив, що звертатися до суду на мові національних меншин зможуть приватні особи. "Я не бачу в рішенні суду посягань на державну мову. Конституційний принцип залишився непорушним", – зазначив він.

У той же час глава меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв (народний депутат фракції "Наша України-Народна самооборона") розповів, що у кримських татар ніколи не виникало труднощів при зверненні до судових інстанцій.

На його думку, з використанням в судах інших мов, крім української, "у людей буде менше стимулів вчити державну мову".

Нагадаємо, 15 грудня Конституційний суд роз'яснив норми закону про судоустрій щодо використання у судах мов національних меншин.

У резолютивній частині рішення КС визнав безпідставними всі претензії депутатів щодо використання в судах інших мов, крім державної. Зокрема, суд підтвердив конституційність норми закону, що дозволяє використовувати в судах мови національних меншин нарівні з українською.