Перше судове слухання у справі про повернення колекції скіфського золота з Нідерландів до Криму відбудеться 21 січня.
Кримські музеї 19 листопада звернулися у суд Амстердама з позовом до музею Алларда Пірсона з вимогою виконати зобов'язання за контрактами і повернути колекцію скіфського до Криму.
Натомість Україна вважає, що оскільки експонати є державною власністю, то повернуті вони мають бути до Києва.
Колекція, а це більше тисячі артефактів, була вивезена з кримських музеїв на виставку в археологічний музей Аллард Пірсона в Амстердамі на початку лютого, ще до анексії півострова.
У кінці серпня виставка була офіційно закрита, однак через юридичні суперечки між Україною і Кримом колекція не може повернутися в кримські музеї.
Артефакти з київського музею уже повернулися до Києва.
Нагадаємо, виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед більш як 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.
У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.
Раніше повідомлялося, що виставка золота скіфів, на яке претендує Росія, анексувавши Крим, залишиться в Амстердамі до вересня. Роботу виставки продовжили через політичні міркування.
У вересні скіфське золото виставили в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.