“Стоп цензурі!” вимагає відповідальності ЗМІ за викривлення інформації про Майдан

25 Лютого 2014, 00:30

"Протягом трьох місяців протесту, що завершились народним повстанням і зміною влади в Україні, режим Януковича вів інформаційну війну з Майданом. Ми були свідками численних випадків цензури, замовчування важливої інформації, розпалювання ворожнечі, дезінформації та маніпуляцій. Окремі журналісти телеканалів Перший національний, «Інтер», «Україна», журналів «Форбс», «Корреспондент» та інших ЗМІ звільнились або відкрито заявили про цензуру й примушування до порушення стандартів журналістики", – йдеться у заяві.

Учасники руху "Стоп цензурі!" наголошують, що ціна брехні дорого обійшлася.

"Дезінформовані громадяни брали участь в антимайданах та погромах, а сьогодні долучаються до сепаратистських виступів на Сході та Півдні України", – переконані активісти.

"За даними моніторингів «Телекритики» (див. нижче) та Академії української преси,  в цей час найбільш цензурованими були новини на  державному телеканалі Перший національний та приватному телеканалі «Інтер». Останній має велике покриття та високі рейтинги телеперегляду, тож несе особливу відповідальність за порушення права суспільства отримувати достовірну та повну картину подій", – наголошується у заяві.

Учасники руху вимагають від власників телеканалу «Інтер» Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також від Кабміну та Верховної ради України негайного відсторонення топ-менеджерів.

"Ми заявляємо, що керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна,  директор «Національних інформаційних систем» (НІС) Антон Нікітін, директор Першого національного Олександр Пантелеймонов повинні понести особисту відповідальність за трагедію, що забрала життя сотні людей і залишила кількасот скаліченими. У разі, якщо власники телеканалів не зроблять висновків, зокрема й кадрових, із трагедії, частка провини за яку лежить і на їхніх ЗМІ, ми будемо вимушені звернутись до нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення  з вимогою щодо позбавлення цих каналів ліцензії", – йдеться у заяві.

Також активісти вимагають звільнити журналістів та ведучих, які "цілеспрямовано дезінформували суспільство".

"Зараз, імітуючи жалобу за людьми, на яких ще кілька днів тому виливали бруд, ці  ведучі  та журналісти ображають пам'ять загиблих", – переконані в "Стоп цензурі!".

"Від власників ЗМІ ми також вимагаємо не допускати до телеефіру, сторінок друкованих та відомих інтернет-ЗМІ тих політтехнологів та медійних персон, які систематично поширюють дезінформацію та наклепи, дискредитуючи український протестно-визвольний рух, виступають, фактично, агентами кремлівської або прокремлівської пропаганди, а нерідко задіяні безпосередньо у провокативних діях.  На нашу думку, такі особи, як Михайло Погребинський, Олесь Бузина, В'ячеслав Піховшек, Олександр Чаленко, Володимир Скачко, Максим Равреба, Володимир Петров та інші мають стати персонами нон-грата для медійного простору України", – наголошується в заяві.

"Сьогодні ми маємо шанс розпочати процес очищення медіа, що дозволить нам у майбутньому пишатися журналістської професією. Не змарнуймо його!", – підсумували активісти.