НОВИНИ

Рух "Стоп цензурі" закликає журналістів зробити тему репресій проти активістів Євромайданів головною

У відповідь на звіряче побиття нашої колеги Тетяни Чорновол закликаємо всіх українських журналістів присвятити сьогоднішні випуски новин і політичних програм, завтрашні номери видань лише одній темі – переслідуванню та репресіям проти активістів Євромайдану. Про це йдеться у звернені «Стоп цензурі» до журналістів.

«Сьогодні всі ЗМІ мають показати те, про що писала Тетяна, і що стало причиною замаху на її життя – розслідування корупції Януковича, Клюєва, Захарченка та інших високопосадовців. Ми маємо висвітлювати залякування та напади на всіх активістів, які брали участь у мирних акціях протесту, бо публічність стає ледь не єдиною можливістю захисту десятків і сотень людей», - йдеться у зверненні.

Учасники руху закликають всіх колег демонструвати, що безкарність породжує насилля. «Відсутність покарання за злочини у Врадіївці, в тому числі й політичної відповідальності, призвели до побиття студентів у ніч на 30 листопада, відсутність відповідальності за застосування сили на Євромайдані призвело до побиття Тані Чорновол та репресій проти активістів у всій країні», - підкреслили учасники руху.  

Вони нагадують, що злочини проти журналістів в Україні традиційно лишаються без розслідування, а винні не несуть відповідальності, в тому числі й за масове побиття журналістів на вул.Банковій 1 грудня.

«Це треба припинити», - наголошують активісти руху.

Також вони звернулися до  колег, які працюють у прес-службах відповідних міністерств та відомств з проханням докласти всіх зусиль, для проведення розслідування і максимального інформування про його перебіг.

«Якщо не буде розслідування та притягнення винних до відповідальності, хвиля насилля може заполонити Україну», - наголошується у зверненні.

Як повідомлялось, раніше опозиція закликала всіх журналістів виявити солідарність та оголосити бойкот чинній владі, і хоча б один день не показувати і не публікувати повідомлення про діяльність режиму Януковича.

Нагадаємо, вночі 25 грудня невідомі жорстоко побили журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол. Зараз вона перебуває у реанімації.

Слідчим відділом Бориспільського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Сама журналістка пов'язує напад з активною громадською діяльністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.