Стара-нова влада у Рубіжному. Як пройшли перші місяці керування «Нашого краю» в місті

Політика
27 Квітня 2021, 09:30

Вдруге, але за підтримки вже іншої політичної сили – Сергій Хортів знову став міським головою Рубіжного на торішніх місцевих виборах. Політична сила «Наш край», яку представляв Хортів, також здобула більшість у міській раді.

У більшості громад Луганщини (де відбулися вибори) «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ) і «Наш край» майже порівно поділили між собою голоси. Часто це призводить до неможливості ухвалення рішень. Натомість у Рубіжному «Наш край» отримав 20 місць, ОПЗЖ – лише 14. Можна стверджувати, що Рубіжному у певному сенсі навіть пощастило на виборах.

Заступників міського голови з профільних питань обрали на другій сесії міської ради, яка пройшла на початку грудня торік. Першим заступником став Дмитро Конов – депутат від «Нашого краю». Дмитро Володимирович міг би брати участь у виборах міського голови сусіднього Лисичанська, де проживає та відомий мешканцям. Однак за рішенням ЦВК вибори у цьому місті не відбулися, тож «Наш край» повністю зосередився на Рубіжному.

Заступником Хортіва з питань діяльності виконавчих органів став теж лисичанин Олександр Савченко. До введення військово-цивільної адміністрації (ВЦА) у міській раді Лисичанська він обіймав посаду керуючого справами виконкому.

Заступники Віталій Стародубцев та Тетяна Абрамян лишилися на своїх посадах з попереднього скликання.

Призначення Конова та Савченка критикує колишній міський голова Рубіжного Костянтин Козюберда. У середині квітня він направив до міської ради заяву про те, що вони незаконно займають посади, адже не є членами територіальної громади Рубіжного і зареєстровані у Лисичанську.

Водночас у законі «Про службу в органах місцевого самоврядування» прямо йдеться, що «право на службу в органах місцевого самоврядування мають громадяни України незалежно від терміну проживання на відповідній території». Про реєстрацію в законі узагалі не йдеться.

 

Читайте також: Як працював перші сто днів мер Чернівців

 

Політичні скандали

Ще з попереднього скликання мер зарекомендував себе як такий, що й на бійку гаразд, і «за словом до кишені не полізе». У 2018 році на заході у Луганській обласній ВЦА він намагався вдарити представника ЛЕО (ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання») через відключення водоканалу Рубіжного за великі борги.

Сварки з громадськими активістами за нової каденції не лише не зникли, а й поширилися під новими приводами. Відома у Рубіжному громадська діячка Ольга Філенко заявила про те, що її вдарив міський голова. Історія відбулася у міській раді в середині лютого, коли Філенко прийшла туди разом з іншими активістами – батьками учнів школи №8, яку реорганізували та приєднали до іншої через малу кількість учнів та згідно з вимогами закону про освіту. Поліція тоді повідомила, що за фактом можливого побиття відкрили кримінальне провадження.

Трапляються у Рубіжному й інші негаразди. Активісти, які часто страждають від них, теж пов’язують це з роботою міського голови. Наприклад, депутат міськради попереднього скликання Валерій Харчук заявив про причетність Хортіва до підпалу свого автомобіля та вибитих вікон у приміщенні підприємства, яке очолює. Прокоментував ситуацію заступник голови Дмитро Конов: «У Валерія Юрійовича якась особиста неприязнь до Сергія Івановича Хортіва. Підкреслюю, місцева влада до того, що трапилося ніякого відношення не має».

Харчук подав заяву до поліції, але винних не знайдено. На цьому історія не завершилася. Харчук опинився на вже згаданому мітингу поруч з активними батьками учнів, школу яких реорганізовано. Потім він же активно захищав жителів, на думку яких працівники комунальних підприємств нібито крадуть труби з підвалу їхнього будинку.

На останніх місцевих виборах Харчук балотувався на посаду міського голови Рубіжного як самовисуванець. Хоча у документах зазначали, що він член ОПЗЖ. Харчук набрав 1,79% голосів і посів п’яте місце. Від ОПЗЖ висувався Анатолій Бусєнков, який набрав 26,04% і став другим.

Трапляються у Рубіжному негаразди і з депутатами промерської більшості. Наприкінці лютого на ринку згорів кіоск депутата «Нашого краю» Олександра Коваленко. Сам він одразу заявив, що це підпал. Винних не знайшли.

У більшості, до речі, немає абсолютної монолітності. Представниця «Нашого краю» Ксенія Петрова проголосувала проти преміювання за лютий міського голови. Аби привернути до себе увагу, вона зробила велике відео з громадським активістом Рубіжного, який веде Youtube-сторінку «Рубіжанський центральний канал». Петрова у відео розповіла подробиці власної участі у виборах та допомоги Хортіву, який нібито повівся з нею негарно.

 

Читайте також: Три місяці після трьох років. Як мер Луцька провів першу стоденку

 

Сварки з Гайдаєм

Непорозуміння керівництва Рубіжного з очільником Луганської обласної ВЦА Сергієм Гайдаєм загалом не є новиною. Гайдай не раз виказував у своїх зверненнях у Facebook невдоволення діями «Нашого краю» та називав їх «сахарними» (під час виборів під брендом НК роздавали цукор).

Після виборів сварки не припинилися, а вийшли на новий рівень. Галасу в інтернеті набула телефонна переписка у стінах Верховної Ради між народним депутатом Сергієм Шаховим та заступником міського голови Рубіжного Сергієм Коновим, яку зафіксували журналісти. Гайдай з цього приводу виклав пост у Facebook та написав: «сахарная банда решила порвать бюджет Рубежного…».

Оприлюднена переписка Шахова і Конова

Обласна комісія, яка ухвалює рішення про виділення коштів з ДФРР, працює у тісній взаємодії саме з обладміністрацією та ще не підтримала жодного проєкту, поданого Рубіжанською міською радою.

За час ініціативи «Велике будівництво» у Рубіжному не відремонтовано жодного об’єкту інфраструктури. У рамках програми лише встановлений комп'ютерний томограф та рентгендіагностична система у центральній міській лікарні.

Керівництво Рубіжного вирішило рухатися обхідними шляхами. Спонукати голову Луганської обласної ВЦА до дій спробували через законодавчу гілку влади. Народний депутат Олександр Сухов, який є членом команди «Нашого краю» підготував депутатський запит щодо зобов’язання Гайдая виділити субвенцію на завершення капітального ремонту першого поверху терапевтичного корпусу Рубіжанської центральної міської лікарні. Депутати підтримали запит та відправили на підпис президенту.

Серед кроків нової влади за цей невеликий термін можна відзначити хіба купівлю нового сміттєвоза для Шляхоексплуатаційного підприємства. Є спроби створити у Рубіжному скейт-парк для активного відпочинку дітей, щоправда про нього ще тільки говорять. Також змінили керівництво комунальних підприємств. Однак це традиційний крок, який відбувається завжди після зміни влади.