Стали відомі імена представників УПЦ МП, з якими зустрічався Порошенко

14 Листопада 2018, 08:55

Президента України Петра Порошенка 13 листопада зустрівся з трьома архієреями Української православної церкви Московського патріархату, а саме  – митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром (Драбинком), митрополитом Вінницьким та Барським Симеоном та архієпископом Новокаховським та Генічеським Філаретом. Про це повідомляє  "Релігійна правда"  з посиланням на джерела.

 

Деталі зустрічі наразі невідомі.

 

Як повідомлялося, 13 листопада Президент України Петро Порошенко не провів заплановану зустріч з єпископами Української православної церкви Московського патріархату.

 

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату засудив рішення Вселенського Патріарху від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України. У зв'язку з цим УПЦ МП припинила євхаристичне спілкування  з Константинопольським патріархатом.

 

Згодом, за даними ЗМІ, президент України Петро Порошенко провів зустріч з частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату. Зустріч проходила у закритому режимі в Українському домі. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.