НОВИНИ

Зустріч Порошенка з єпископами УПЦ МП не відбулась

Зазначається, що зустріч мала відбутися в Українському домі, проте її проведення було відкладено.

Президент України Петро Порошенко не провів у вівторок, 13 листопада, заплановану зустріч з єпископами Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомив у Facebook речник Київської Патріархії, архієпископ Євстратій Зоря.

 

Зазначається, що зустріч мала відбутися в Українському домі, проте її проведення було відкладено.
 

За словами Зорі,керівники Митрополії на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату з Порошенком, оголосили проведення Собору, який до цього не анонсувався. Також він опублікував заяву представників президента, які наполягали на зустрічі в саме Українському домі 13 листопада о 14.00.

 

Водночас канцелярія Київської митрополії розіслала запрошення на зазначену зустріч з президентом у актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

"Виглядає так, що єдина причина раптового скликання Собору - те, що за Статутом участь в ньому для архієреїв є обов‘язковою. Тож Собор - просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм можливість самостійно поїхати до Президента", - зауважив Зоря.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.