Дорожня карта президента України Володимира Зеленського щодо Мінських перемовин із врегулювання ситуації на Донбасі ще буде узгоджуватися з європейськими партнерами по Нормандському формату й не оприлюднюватиметься до 19 червня. Про це у четвер, 6 червня, заявила прес-секретар глави держави Юлія Мендель.
“Щодо питання дорожньої карти від Президента щодо Мінських переговорів. Ми поки не робимо дорожню карту публічною з двох причин. По-перше, вже були прецеденти, що інформація виходила напередодні й ініціативи Президента блокувалися іншою стороною. Тому неоприлюднення цієї дорожньої карти є просто питанням безпеки. По-друге, ми хочемо узгодити дорожню карту з нашими європейськими партнерами в рамках Нормандського формату. Тому до 19 червня ми не хотіли б публікувати цю карту”, – зазначила вона.
Водночас речниця розповіла, що у вказаній дорожній карті є два основні питання – припинення вогню та повернення додому полонених українців.
Зауважимо, раніше голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про "режим тиші" в зоні збройного конфлікту норму "не стріляти у відповідь".
За словами Кучми, такі пропозиції для переговорників українська сторона розробить і затвердить до 19 червня.
Нагадаємо, 5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.
Читайте також: Підсумки засідання ТКГ у Мінську: повернення Кучми, зняття блокади з ОРДЛО і "режим тиші"
Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко відреагував на пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької і Луганської області. Генпрокурор заявив, що відповідна ідея означає "легалізацію виплати податків терористичним утворенням".
Крім того, колишній президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв голови української делегації в Мінську Леоніда Кучми про припинення економічної блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей та припинення вогню.
Своєю чергою, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає нонсенсом ідею заборонити вогонь у відповідь на Донбасі.