НОВИНИ

Порошенко розцінив пропозиції Кучми в Мінську як спробу капітуляції

Екс-президент закликав політичні сили визначитися з позицією щодо даного питання.

Колишній президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв голови української делегації в Мінську Леоніда Кучми про припинення економічної блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей та припинення вогню. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

"Я закликаю всі політичні сили чітко визначитися з позицією і щодо капітуляції, і щодо європейської інтеграції для того, щоб не намагатися приховати дуже небезпечний намір капітуляції, який сьогодні, на жаль, загрожує нашій державі", - зауважив він.

 

Зокрема, він висловив побоювання щодо можливого скасування рішення РНБО "якщо це входило в директиви президента Зеленського, є кардинально шкідливим і дуже схоже на капітуляцію".

 

За словами Порошенка, у питанні врегулювання ситуації на Донбасі необхідно чітко дотримуватися тих "червоних ліній", які перетинати не можна.

 

Зауважимо, раніше голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про "режим тиші" в зоні збройного конфлікту норму "не стріляти у відповідь". 

 

За словами Кучми, такі пропозиції для переговорників українська сторона розробить і затвердить до 19 червня.

 

Нагадаємо, 5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.

 

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко відреагував на пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької і Луганської області. Генпрокурор заявив, що відповідна ідея означає "легалізацію виплати податків терористичним утворенням".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.