Представники державних органів Сполучених Штатів Америки заявляють, що Росія займається масштабною кампанією з дезінформації та нагнітання паніки про китайський коронавірус. Про це 22 лютого повідомляє агентство AFP.
"Тисячі облікових записів у соціальних медіа, пов’язані з РФ, розпочали скоординовані зусилля з поширення паніки щодо нового коронавірусу, ускладнюючи глобальні зусилля у боротьбі з епідемією", – пишуть у повідомленні.
Американські посадовці зазначають, що пов'язані з РФ акаунти у Twitter, Facebook та Instagram поширюють дезінформацію про вірус COVID-19, спрямовану проти влади США. Вони називають це очевидною спробою завдати шкоди іміджу США у світі.
"Мета РФ – посіяти розбрат та підірвати американські інституції та суспільство зсередини, в тому числі за допомогою прихованих піар-кампаній", – розповів заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер.
Зазначають, що фейки створюються англійською, французькою, іспанською, італійською та німецькою мовами, а серед поширюваної росіянами дезінформації – ідея про те, що вірус створили у США для «ведення економічної війни з Китаєм». Один з меседжів цієї дезінформаційної кампанії Москви – що COVID-19 нібито є «біологічною зброєю, розробленою ЦРУ».
Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
21 лютого у Китаї заявили, що почнуть випробування вакцини проти коронавірусу на людях через декілька місяців. Деякі вакцини вже тестують на тваринах.