НОВИНИ

У Китаї заявили, що почнуть випробування вакцини проти коронавірусу на людях через декілька місяців

Деякі вакцини вже тестують на тваринах.

Заступник голови Національного комітету з охорони здоров'я Китаю Цзен Ісінь розповів, що клінічні випробування вакцини від коронавірусу на людях можуть відбутися у квітні - травні цього року. Про це 21 лютого повідомляє "Сіньхуа".

 

"Передбачається, що за умови забезпечення безпеки та ефективності, деякі вакцини можуть пройти клінічні випробування з квітня до травня цього року", - зазначив Цзен Ісінь.

 

У Китаї стверджують, що зараз частину вакцин проти нового коронавірусу зараз випробовують на тваринах.

 

Зазначається, що китайські спеціалісти вивчають можливість використання препаратів зі стволовими клітинами та ліками, які застосовуються при синдромі системної запальної відповіді.

 

Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

В Україні немає підтверджених випадків коронавірусу Covid-19. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.