Держсекретар США Джон Керрі домовився зі своїм російським колегою Сєргєєм Лавровим не обговорювати публічно факти порушення режиму припинення вогню в Сирії. Повідомлення про порушення розглядатимуть спеціальні групи в Женеві та Аммані.
Також Керрі та Лавров зобов’язалися посилити роботу над механізмом, який гарантуватиме завдання ударів виключно по Ісламській державі або місцевій філії аль-Каїди, Фронту ан-Нусра.
Держсекретар США зазначив, що переговорив із Лавровим і вони домовилися не «оскаржувати публічно» повідомлення про порушення перемир'я з обох сторін.
Повідомлення про порушення розглянуть спеціальні групи в Женеві та Аммані, підкреслив Керрі. «Ми будемо відслідковувати кожну заяву про порушення та ще більше працювати над створенням концепції, яка допоможе нам гарантувати, що військові операції під час режиму припинення вогню дійсно є операціями протии Фронту ан-Нусра або Ісламської держави», – наголосив Керрі.
На ці угруповання не поширюється дія ініційованого США та Росією «режиму тиші», який розпочався 27 лютого, завдяки якому вдалося зупинити бойові дії в багатьох районах Сирії.
Один з лідерів представників об’єднаної опозиції в Сирії заявив 29 лютого, що перша значуща спроба припинити бойові дії після майже п'яти років громадянської війни знаходиться під загрозою провалу, і звинуватив війська Башара Асада в продовженні атак. Франція також заявила, що надходять повідомлення про напади на сили опозиції в порушення умов договору.
Нагадаємо, перша спроба проведення мирних перемовин з врегулювання конфлікту у Сирії зазнала невдачі через наростання інтенсивності російських авіаударів по опозиційним силам всупереч початку перемовин. Також і Генсек НАТО назвав дії Росії перешкодою у врегулюванні конфлікту в Сирії.
23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків. Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого – ні.
У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів. 25 лютого сирійська опозиція висловила готовність до двотижневого перемир'я. 26 лютого стала відома ймовірна дата відновлення переговорів по Сирії.
І як повідомлялося, за лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска, на що поспішила відреагувати Туреччина. Проте в ніч з 26 на 27 лютого, опівночі за місцевим часом, у Сирії все ж розпочався режим припинення вогню.
28 лютого із Сирії надійшла суперечлива інформація про факти порушення «режиму тиші», на яку поспішили відреагувати у НАТО.