НОВИНИ

У НАТО прокоментували інформацію щодо фактів порушення перемир'я в Сирії

За словами лідера Альянсу, «режим тиші» переважно дотримується.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в понеділок, 29 лютого, що крихке перемир'я в Сирії переважно дотримується, проте висловив занепокоєння з приводу російського військового будівництва в Сирії.

Франція, однак, повідомила про надходження інформації щодо нових нападів на райони, підконтрольні силам опозиції. Париж закликав до негайного зібрання наради цільової групи по Сирії для розгляду фактів порушення режиму припинення вогню, що набрав чинності 26 лютого.

Читайте також: З Сирії надійшла суперечлива інформація про дотримання перемир'я

Угода про припинення військових дій є першою у своєму роді від початку конфлікту у Сирії в 2011 році.

«Ми бачили деякі події, що дають надію на переважне дотримання угоди про припинення вогню, але в той же час ми отримували деякі повідомлення про порушення «режиму тиші» у Сирії», - заявив Столтенберг під час прес-конференції в Кувейті.

«Ця угода та повне її виконання є найкращою підставою для поновлення зусиль з пошуку політичного рішення задля мирного врегулювання кризи в Сирії», - додав він.

Дія угоди про припинення вогню не поширюється на боротьбу проти бойовиків  Ісламської держави або філії Аль-Каїди, Фронту Нусра.

Уряд Башара Асада та його союзник Росія заявляють про намір продовжувати бойові дії під час «режиму тиші» проти терористичних угрупувань. Представники опозиції у свою чергу побоюються, що під прикриттям подібних заяв сили Асада та Росія можуть продовжувати завдавати удари по повстанцям.

«Ми стурбовані тим значним російським військовим будівництвом у Сирії, яке здійснюють наземні війська та військово-морські сили РФ, які перебувають в Східному Середземномор'ї, а також стурбовані діями військово-повітряних сил, які завдають повітряних ударів», - наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, перша спроба проведення мирних перемовин з врегулювання конфлікту у Сирії зазнала невдачі через наростання інтенсивності російських авіаударів по опозиційним силам всупереч початку перемовин. Також і Генсек НАТО назвав дії Росії перешкодою у врегулюванні конфлікту в Сирії.

23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків. Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого - ні.

У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів. 25 лютого сирійська опозиція висловила готовність до двотижневого перемир'я. 26 лютого стала відома ймовірна дата відновлення переговорів по Сирії.

І як повідомлялося, за лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска, на що поспішила відреагувати Туреччина.

Проте в ніч з 26 на 27 лютого, опівночі за місцевим часом, у Сирії все ж розпочався режим припинення вогню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.