США продовжують протидію “Північному потоку-2” і “Турецькому потоку” – міністр

12 Листопада 2018, 11:21

Сполучені Штати Америки продовжують протистояти будівництву газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік", які дозволять Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу.  Про заявив міністр енергетики США Рік Перрі, повідомляє Урядовий портал.

 

Зазначається, що американський очільник зустрівся з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у понеділок, 12 листопада, у Києві.

 

 

 

 

"США дуже чітко продовжують висловлювати свою незгоду з будівництвом " Північного потоку-2 " і "Турецькому потоку". І причини дуже зрозумілі: громадяни України та Європи не повинні стати заручниками постачання енергоресурсів з одного джерела", – зауважив Перрі.

 

За його словами, Вашингтон готовий працювати як партнера з Києвом в енергетичній сфері.

 

"Я дуже радий бути в Україні. І хочу запевнити – Україна є сильним партнером США. Ініціативи вашого уряду – щодо лібералізації ринку газу, удосконалення процедур ліцензування видобутку – посилають важливе повідомлення уряду США та інвесторам: Україна серйозно налаштована на реформи і на створення енергоресурсного балансу. Цей меседж зрозумілий та чіткий", – наголосив він.

 

Крім того, Перрі також запропонував обговорити кооперацію в газовидобутку. 

 

Нагадаємо, 12 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.

 

 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.