Виступаючи на зустрічі з керівниками 100 найбільших промислових і фінансових корпорацій країни, Обама зазначив, що, на його думку, він "уже показав, що готовий відправитися в будь-яку точку світу, щоб відкрити нові ринки для американських товарів".
"Саме тому ми так старанно працювали над тим, щоб забезпечити вступ Росії до Світової організації торгівлі, – продовжив Обама. – Саме тому я попросив Конгрес США скасувати поправку Джексона-Веніка. Це необхідно для того, щоб всі американські компанії могли скористатися тими перевагами, які дає членство Росії в СОТ. І в цьому нам потрібно від вас деяка допомога ".
Нагадаємо, поправка до Закону про торгівлю була прийнята в 1974 році за ініціативою сенатора Генрі Джексона і конгресмена Чарльза Веніка у відповідь на вимоги американських єврейських громад чинити тиск на СРСР з метою відмови від ряду обмежень на еміграцію. Питання про свободу виїзду пов'язується з наданням Радянському Союзу і деяким іншим країнам статусу найбільшого сприяння в торгівлі і реально обмежував економічне співробітництво.
Починаючи з 1991 року, американські президенти своїми указами призупиняли дію поправки щодо Росії, але кожен раз лише на один рік. Конгрес США не поспішає її скасовувати і тепер. Ряд законодавців виступає за збереження поправки в якості інструменту впливу на Москву для вирішення інших завдань, які не мають до свободи еміграції ніякого відношення.
Барак Обама ще в листопаді минулого року пообіцяв почати консультації з конгресменами "з питання скасування поправки в найближчі тижні". Однак слухання з даного питання в профільних комітетах сенату і палати представників до сих пір не проводилися, і відповідні законопроекти поки офіційно не представлені.
В кінці грудня минулого року в Національній асоціації виробників – найбільшої організації США, яка об'єднує промисловців, – була створена Робоча група по торговим відносинам з Росією з метою переконати законодавців у важливості надання Москві постійного статусу нормального торгового партнера.
Нагадаємо, раніше Обама заявив, що сподівається вже в травні зустрітись з президентом Путіним для вирішення ряду міжнародних питань.