НОВИНИ

США закликають владу Росії розслідувати всі заяви про порушення на виборах

Сполучені Штати Америки 5 березня закликали владу Росії здійснити «незалежне й варте довіри розслідування всіх повідомлень про порушення на виборах» президента Росії

«Вашингтон приєднується до попередніх висновків спостерігачів від Організації з безпеки і співпраці в Європі та Парламентської асамблеї Ради Європи, які визнали Путіна очевидним переможцем, але заявили, що результати були спотворені на його користь», - йдеться у заяві Державного департаменту США.

Держдепартамент закликав Росію забезпечити більшу відкритість процедур майбутніх виборів і заявив, що радий із того, що громадяни Росії брали активну участь у спостереженні за виборами і здійснювали своє право на мирні збори.

Як повідомлялось, спостерігачі ОБСЄ і ПАРЄ заявили, що, за їхніми попередніми оцінками, президентські вибори в Росії не були справедливими і чесними. Зокрема російська влада не забезпечила рівні умови для всіх кандидатів – була відсутня реальна змагальність, а зловживання адміністративним ресурсом призвело до того, що переможець виборів був відомий заздалегідь, мовиться в їхній заяві.

Вони також закликали ретельно розслідувати всі скарги на порушення в перебігу президентської кампанії.

Натомість місія спостерігачів від СНД заявила, що президентські вибори в Росії пройшли цілком відповідно до російського законодавства, були прозорими і конкурентними.

Нагадаємо, 5 березня глава ЦВК РФ Владімір Чуров оголосив, що президентом Росії обраний Владімір Путін.Після обробки 100% протоколів він набрав 63,60% голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.