Речниця Держдепартаменту США Джен Псакі заявила, що Вашингтон «розчарований» таким рішенням і назвала його «дискредитацією зусиль тих, хто продовжує шукати справедливості в цьому питанні».
Президент Литви, яка зараз головує в ЄС, також засудила розвиток подій у цій справі. «Це символічний акт, який показує рівень порушення прав людини в Росії», – відзначила Даля Ґрібаускайте.
Російський уповноважений з прав людини Володимир Лукін назвав посмертне засудження Магнітського проявом «нехристиянської ментальності». Обурливим вважають вирок в американській неурядовій правозахисній організації Freedom House.
Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала «вершиною абсурду» рішення російського суду визнати винним покійного юриста фонду Hermitage Capital Сєргєя Маґнітского.
Як повідомлялось, 11 липня Тверський суд Москви заочно визнав винним в ухилянні від сплати податків аудитора фонду Hermitage Capital Сєргія Маґнітского, який помер у СІЗО 2009 року.
Нагадаємо, Сєргєй Маґнітский помер у віці 37 років в палаті інтенсивної терапії лікарні СІЗО "Матроська тиша" 16 листопада 2009 року після 11 місяців утримання під вартою і через 7 днів після того, як йому було пред'явлено обвинувачення. До переведення в лікарню він утримувався в Бутирській в'язниці. За даними слідства, Маґнітскому не було призначено своєчасне лікування і не була проведена адекватна терапія при різкому погіршенні стану здоров'я.
Смерть юриста обумовила прийняття в США "Акту Маґнітского", що вводить санкції щодо росіян, ймовірно причетних до смерті юриста. Відповіддю Росії на "акт Маґнітского" став підписаний президентом РФ Владіміром Путіним "закон Діми Яковлєва", який, зокрема, забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.
Читайте також: Список Маґнітского і посмертна гримаса Радянського Союзу