НОВИНИ

Суд Москви посмертно визнав Маґнітского винним

У Росії Тверський суд Москви заочно визнав винними в ухилянні від сплати податків аудитора фонду Hermitage Capital Сєргія Маґнітского, який помер у СІЗО в 2009 році, та голову організації британця Вільяма Браудера. Відповідне рішення суд виніс 11 липня.

Згідно з рішенням суду, Маґнітский діяв в інтересах Браудера.  Визначено, що фірми Браудера "Дальня степ" і "Сатурн-Інвестменс", які розташовувались у Калмикії, незаконно застосовували додаткові пільги на дохід, що підтвердили свідки та експертизи.

Як значиться у вироку, обидві фірми Браудера платили замість 35%  податку на прибуток по 5,5% кожна.

"В результаті розробленої Маґнітским в інтересах Браудера схеми фальсифікації податкових декларацій і незаконному використанні пільг підсудні завдали шкоди бюджету на всіх його рівнях - федеральному, регіональному та місцевому, куди були не сплачені податки на сотні мільйонів рублів", - йдеться у вироку.

При цьому, суддя відзначив, що "Маґнітский знав про неправдивість декларованих відомостей" і усвідомлював незаконність своїх дій.

Захист Браудера заявив, що має намір оскаржити вирок суду. "Безсумнівно, сьогоднішній вирок буде оскаржений, оскільки я не вважаю його законним і обґрунтованим", - повідомив адвокат Браудера Кіріл  Гончаров. Він додав, що протягом усього процесу були порушені права його підзахисного на захист.

У свою чергу, адвокат Ніколай Гєрасімов, який представляє інтереси Маґнітского, заявив: "Я не можу нічого оскаржити, тому що у мене немає на це повноважень". Захисник пояснив, що мова йде про позицію сім'ї, яка вважає незаконним поновлення слідства, а також весь судовий процес.

Обидва адвоката були надані підсудним судом за призначенням.

"Держобвинувачення задоволено винесеним вироком, вважає його законним і обґрунтованим", - сказав прокурор у справі Міхаїл Рєзніченко, зазначивши, що питання про оскарження буде вирішене після ознайомлення з повним текстом вироку.

Прокурор пояснив, що судовий розгляд стосовно Браудера проводився у заочній формі у зв'язку з відмовою компетентних органів Великобританії, підданим якої є підсудний, його видати.

 "У відповідності з вироком суду, яким Браудеру призначено покарання в 9 років у колонії загального режиму, він буде заарештований, як тільки перетне кордон Російської Федерації", - сказав Рєзніченко. У той же час він ухилився від відповіді на питання журналістів про можливість нових запитів до Великобританії про екстрадицію Браудера.

Рєзніченко додав, що суд вивчив  заяви родичів аудитора, в тому числі і його матері, про нібито незаконність судового розгляду і прохання припинити справу. Проте суд не знайшов підстав для задоволення даних вимог, відмовивши родичам в реабілітації підсудного.

Як відомо, Сєргєй Маґнітский помер у віці 37 років в палаті інтенсивної терапії лікарні СІЗО "Матроська тиша" 16 листопада 2009 року після 11 місяців утримання під вартою і через 7 днів після того, як йому було пред'явлено обвинувачення. До переведення в лікарню він утримувався в Бутирській в'язниці. За даними слідства, Маґнітскому не було призначено своєчасне лікування і не була проведена адекватна терапія при різкому погіршенні стану здоров'я.

Смерть юриста обумовила  прийняття в США "Акту  Маґнітского", що вводить санкції щодо росіян, ймовірно причетних до смерті юриста.  Відповіддю Росії на "акт Маґнітского" став підписаний президентом РФ Владіміром Путіним  "закон Діми Яковлєва", який, зокрема, забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Читайте також: Список Маґнітского і посмертна гримаса Радянського Союзу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.