НОВИНИ

У США оприлюднили "список Магнітского"

У Сполучених Штатах оприлюднили "список Магнітского", до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, причетні до порушення прав людини в Росії.

Так, до списку потрапили слідчі Павло Карпов та Олег Сільченко, а також екс-співробітниця ФНС Ольга Степанова.

Згідно списку, розміщеному на сайті Мінфіну США, санкції передбачені щодо російських суддів Олексія Криворучко та Олени Сташін.

Колишній заступник голови слідчого комітету при МВС Олег Логунов також потрапив до списку осіб, які підпадають під дію візових і фінансових санкцій за "законом Магнітского".

До переліку осіб, яких підозрюють у порушенні прав людини, потрапив колишній голова СІЗО "Бутирка" Дмитро Комнов.

Наразі у списку 18 прізвищ. Водночас, у переліку відсутні російські високопосадовці.

Нагадаємо, Сєргєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття їм великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні цього року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.