США активно розглядають можливість постачання зброї для України – Волкер

25 Липня 2017, 07:56

У США активно розглядають питання постачання зброї для України, аби допомогти боротися з сепаратистами на Донбасі, яких підтримує РФ. Про це повідомив спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер у інтерв'ю BBC.

Волкер наголосив, що постачання озброєнь українській армії могло б вплинути на поведінку Москви.

"Оборонне озброєння, яке дало б змогу Україні захистити себе і, наприклад, вивести танки, допомогло б зупинити Росію, яка загрожує Україні", – розповів дипломат.

На його думку, такий крок не є провокаційним.

 "Я не можу передбачати долю цього рішення (щодо поставок озброєння Україні, – ред.), це питання потребує подальшого обговорення і ухвалення рішення, але я вважаю, що аргумент про те, що це спровокує Росію або ж надасть сміливості Україні, просто гальмує процес", – зауважив Волкер.

Також спецпредставник Держдепу наголосив, що досягти миру на сході України можна шляхом "нового стратегічного діалогу з Росією".

Нагадаємо, що 23 липня Курт Волкер відвідав зоні проведення бойових дій на Донбасі, анонсувавши розгляд кращого долучення США до врегулювання ситуації на Донбасі.

Раніше військове керівництво США виступило за надання летальної зброї Україні.

Однак Білий дім ще не прийняв рішення про надання зброї Україні, однак спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна може отримати летальне озброєння від Сполучених Штатів Америки до кінця поточного року. 

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Як повідомлялось, Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн.