Справи Майдану можуть передати до Міжнародного кримінального суду – Луценко

25 Жовтня 2016, 15:39

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не виключив передачу справ із розслідування злочинів проти активістів євромайдану до Міжнародного кримінального суду. Про це Луценко заявив на брифінгу в Києві 25 жовтня.

«Я очікую від Сергія Горбатюка і більше сотні його підлеглих прогресу в цих справах і не виключаю, що ці справи можуть бути за погодженням з адвокатами Героїв Небесної Сотні передані в Міжнародний кримінальної суд, делегація якого прибуде в Україну буквально цього тижня», – сказав він.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали справу екс-президента Віктора Януковича. До цього її вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка.

На думку Горбатюка, рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав  та зашкодить розслідуванню.

В свою чергу адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення ГПУ забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків.

Читайте також: Луценко відібрав справу Януковича у Горбатюка. Реакція соцмереж

За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича, що і стало підставою до такого рішення.