Справа “врадіївських ґвалтівників” стала детектором брехні для МВС і прокуратури

12 Липня 2013, 13:29

"Прикривання" одного з підозрюваних міліціонерів

Інформація про злочин з'явилася у ЗМІ лише 30 червня. Втім, вже тоді була недостовірною.

Так, в оперативній довідці про злочин правоохоронці повідомляли, що до нього причетний лише один працівник міліції – Дмитро Поліщук, а також місцевий таксист Сергій Рябіненко. Про третього фігуранта справи – міліціонера Євгена Дрижака не йшлося, попри те, що жертва вказувала на його причетність до злочину. 

«Першим зґвалтував мене саме він – я це точно пам'ятаю, я впевнена на 100%, навіть на 101%», – заявила потерпіла, вказуючи на Дрижака.

Натомість прес-служба прокуратури Миколаївської області повідомила, що Дрижак має алібі – у момент скоєння злочину він нібито був на чергуванні в РВВС. Алібі нібито підтверджується записами камер відеоспостереження в райвідділі, з яких випливає, що міліціонер в той вечір нікуди не відлучався.

Таку ж інформацію озвучив вранці 2 липня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, звітуючи у Верховній Раді про цю подію. 

 

А вже в другій половині дня прокуратура затримала Дрижака та перевела його зі статусу свідка в статус підозрюваного. 3 липня Центральний районний суд Миколаєва заарештував його до 15 серпня.

Пізніше прокуратура пояснила, що у Дрижака в ніч скоєння злочину була можливість покинути приміщення райвідділу, де він перебував на чергуванні. За словами старшого прокурора відділу здійснення процесуального керівництва прокуратури Миколаївської області Анатолія Тітуся, тривалий час камера у фойє райвідділу фіксувала лише темряву.

Наступного дня стало відомо про затримання заступника начальника Врадіївського райвідділу міліції – начальника кримінальної міліції Михайла Кудринського. «Він підозрюється у незабезпеченні повного та об’єктивного розкриття злочину. Більше того, перебуваючи у дружніх стосунках з підозрюваними, намагався приховати злочин і з цією метою незаконно вимагав від підлеглих, щоб вони дали неправдиві свідчення», – повідомили у прокуратурі. Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень).

Як повідомляли місцеві ЗМІ з посиланням на джерела в прокуратурі області, "він особисто, застосовуючи заходи фізичного впливу, змушував одного з підозрюваний – таксиста Сергія Рябіненка переписати свідчення та не вказувати про участь у злочині Євгена Дрижака". 5 липня суд заарештував заступника начальника райвідділку міліції до 31 серпня.

Результати медичного обстеження потерпілої

Ще один факт подачі сумнівної інформації про ці події стосувався медичного обстеження потерпілої. Слідчі прокуратури отримали інформацію, що головний лікар Врадіївської центральної районної лікарні Оксана Ростова – дружина голови Врадіївської райдержадміністрації Віталія Ростова, нібито фальсифікувала первісний акт обстеження постраждалої Крашкової.

Вона начебто намагалася чинити тиск на персонал лікарні, щоб в акті обстеження було записано, що постраждала вела безладне статеве життя, а її пошкодження були позначені як «легкі тілесні». Крім того, про спробу згвалтування лікарі спробували промовчати. Ростова цю інформацію заперечувала.

Після відповідної перевірки Генпрокуратура повідомила, що інформація про спробу сфальсифікувати медичні висновки про стан здоров’я жертви врадіївських ґвалтівників не підтвердилася. У ГПУ також додали, що медики лікарні, до якої була доставлена потерпіла, не проводили судово-медичних оглядів і не робили висновків щодо характеру її тілесних ушкоджень.

Працевлаштування звільненого прокурора

10 липня депутат від "Батьківщини" Андрій Парубій повідомив, що звільненого за події у Врадіївці прокурора району Сергія Мочалка призначили заступником прокурора у сусідньому Кривоозерському районі Миколаївської області. Прокуратура області того ж дня цей факт заперечила. Втім, наступного дня речник відомства Наталія Абрамова підтвердила, що Мочалка таки перевели у прокуратуру Кривоозерського району області.