Співпраця з КНР – хрест на євроатлантичному шляху України: Free Hong Kong Center

Політика
6 Липня 2021, 13:50

Про це пише головний координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов у №27 Тижня. Як зазначає автор, на противагу поширеним думкам про протилежне, наразі Захід таки згортає виробництво у Китаї. Небезпека від співпраці щораз посилюється, відтак, стверджує спеціаліст, “курс на зменшення залежності від китайського комуністичного режиму вже проголосили всі ключові союзниці України”. 

“Кожна “стратегічна” угода з комуністичним Китаєм – це удар по євроатлантичному шляху України: за стратегічного партнерства з КНР вступ держави до ЄС та НАТО є неможливим”, – відзначив експерт. 

Читайте також: Непереборний?

Ситуація довкола геноциду уйгурського народу в ООН продемонструвала неготовність українського уряду відповідати за власні слова та не готова серйозно співпрацювати з партнерами, які виділяють чималі кошти для підтримки обороноздатності та прогресу України в різних сферах. Також, як зазначив Артур Харитонов, Україна “не готова підтримувати жертв геноциду, коли сама просить визнати Голодомор; не готова боротися проти окупаційних режимів, коли вимагає долучитися до визволення Криму та ОРДЛО”.

Яскравим прикладом нерозуміння не те щоб ситуації, а власної позиції в питаннях небезпеки співпраці Україна-КНР є пост Ольги Стефанішиної, віце-прем'єрки з питань євроатлантичної інтеграції стосовно презентації перекладу книги Сі Цзіньпіна про державне управління. В ньому прем’єрка назвала презентацію “незвичайним досвідом”, що допоможе в “розумінні філософії Сі Цзіньпіна”, – пише автор. Що важливо, Ольга Стефанішина є головою міжурядової групи дружби з КНР, а це дає підстави вважати її незацікавленою в співпраці України з НАТО та ЄС.

Позиція української влади лише зіпсує імідж країни, який ми здобули після повалення режиму Януковича, а також однозначано стане проблемою у вирішенні більш практичних питань: будівництва “Північного потоку-2” і голосування в ООН щодо захисту прав людини в анексованому Криму, переконаний автор. 

“Заведення до нашого дому Росії через – її китайську союзну державу”, пише Артур Харитонов, йде врозріз із намаганням певними структурами уряду налагодити контакти з європейськими інституціями.