Соціологи пояснили різницю результатів екзит-полу і ЦВК рекордною відмовою від участі в опитуванні

18 Грудня 2013, 10:53

Найчастіше відмовлялися люди старшого віку і люди, які "разом заходили і йшли з виборчих дільниць", тобто голосували групами, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За даними соціологів, у першій половині дня голосування відмов було більше, ніж у другій, багато людей відмовлялися від опитування без будь-яких пояснень.

При цьому, наголосили соціологи, опитування не охоплювало спецдільниці – колонії, слідчі ізолятори, медустанови, а також не враховувало голосування вдома. Там, за підсумками виборів, провладні кандидати отримали більше голосів, ніж опозиціонери.

"Якщо підтвердиться гіпотеза про те, що літні люди підтримували "незалежних" кандидатів більше і саме літні люди частіше відмовлялися від опитування, то можна припускати, що рекордна кількість відмов є основною причиною відхилення результатів екзит-полів від результатів ЦВК. А ось справжні мотиви відмов – це вже інша тема для дискусії, і не тільки для соціологів", – сказали в групі «Рейтингу».

Директор соціологічної групи Олексій Антипович, що на виборах були випадки, які можна трактувати як фальсифікації: "Як соціолог я можу керуватися тільки фактами. Була аномальна кількість людей, що голосували з дому. Наприклад, у Черкаській області в окрузі з дому проголосувало 10% виборців…  Це перевищує всі можливі рамки, адже можливо лише 1-2%, але не більше. Крім того, більшість людей на спецдільницях проголосували за представників влади. Є й безліч інших речей, які викликають підозри".

Як повідомлялось, на повторних виборах народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах, кандидат від опозиції здобув перемогу в Каневі, в той час як у Києві, Обухові, Первомайську та Черкасах перемогли провладні самовисуванці.

У той час, як за даними екзит-полу, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», у трьох з чотирьох виборчих округах перемагали кандидати від опозиції, зокрема у Первомайську, Каневі й Києві.