НОВИНИ

Опозиція перемогла в одному з п’яти проблемних округів при найменшій явці

На повторних виборах народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах, кандидат від опозиції здобув перемогу в Каневі, в той час як у Києві, Обухові, Первомайську та Черкасах перемогли провладні самовисуванці.

Вибори відбулись 15 грудня, загальна явка виборців скала 48,39%. Найбільш активними виборці були в 94-му окрузі на Київщині –  61,78% прийшли на дільниці, найменша явка зафіксована в 197-му окрузі на Черкащині – 38,04%.

Дані  екзит-полу, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», показали, що у трьох з чотирьох виборчих округах перемагають кандидати від опозиції. Даних щодо 94-го округу в Обухові соціологи не надали.

Як заявив  Інститут соціальних технологій "Соціополіс", результати екзит-полу в N94-му окрузі  не оприлюднили через   "неможливість надійного встановлення результатів дослідження у зв'язку із складною обстановкою у день виборів на виборчих дільницях округу".

ЦВК оприлюднило дані про результати обробки 100% протоколів за добу після виборів – 16 грудня.   

Першими стали відомі результати виборів у  №132 окрузі  в Первомайську: голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов набрав 47,78%, кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький отримав 45,31%.

Проведений напередодні екзит-пол  зафіксував перемогу  Корнацького з 48,8% голосів з відривом у 5% від Круглова.

Корнацький заявив про масові фальсифікації результатів виборів на користь голови ОДА.

Більше читайте Первомайськ: тиха поразка опозиції

В 194-му окрузі в Черкасах  ректор  Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський переміг з результатом 53,54%.  Опозиційний кандидат від ВО «Батьківщина» Микола Булатецький отримав 35,87%.

Екзит-поли пророкували Поплавському перемогу з 47,3%, результат Булатецького прогнозували в 42,2%.

Опозиція заявляла, що найсерйозніші порушення були зафіксовані саме в цьому окрузі.

Більше читайте  Черкаси: подвійний «кидок» Поплавського

В  виборчому окрузі №223, що в Шевченківськоум районі Києва, перемогу здобув екс-голова райдержадміністрації самовисуванець Віктор Пилипишин. Він   отримав на виборах 44,89%, а кандидат від ВО «Свобода» Юрій Левченко – 40,58%. Дані ЦВК суттєво відрізняються від результатів екзит-полу, який показав перевагу Левченка над Пилипишиним у 17%.

До оприлюднення результатів голосування у  "Свободі" заявили, що не визнають результатів виборів в окрузі у зв’язку з масовими фальсифікаціями на користь Пилипишина.

Пилипишин назвав перемогу очікуваною, а  вибори -  цивілізованими і демократичними.

В 197-му окрузі в Каневі Черкаської області кандидат від ВО «Батьківщина» Леонід Даценко здобув 63,51%, самовисуванець Сергій Червонописький  23,30%.  Згідно з даними екзит-полу, Даценко набирав 72%, Червонописький - 15,6%.

Останні дані попередніх результатів виборів ЦВК оприлюднило щодо  94-го округу в Обухові Київської області, де переміг самовисуванець, член Партії регіонів Руслан Бадаєв.  

Він  отримав на виборах 58,25% , в той час як кандидат від Радикальної партії Олега Ляшка, якого підтримала об’єднана опозиція, Андрій Лозовой – 21,91 % .  Кандида від "Батьківщини" Віктора Романюка зняли з реєстрації за рішенням суду у зв'язку з порушенням норми закону про проживання на території.

Самовисуванець Юрій Кармазін набрав 15,28 % або 14 тис. голосів виборців.

Представник «Батьківщини» в ЦВК  Руслан Князевич заявив, що єдиний округ, де вдалося забезпечити чесний підрахунок голосів – це округ 197 на Черкащині, де переміг Леонід Даценко.  Водночас він наголосив, що в  чотирьох інших округах ситуація є критично іншою.

 Громадянська мережа ОПОРА також заявила, повторні вибори відбулися згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами лише в одному 197-му окрузі.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко відзначив, що результати довиборів у п’яти округах будуть оскаржуватись. На його переконання, в першу чергу під сумнівом голосування у  Києві та Первомайську.

Міжнародні спостерігачі також  заявили про порушення на виборах в Україні. Зокрема, спостережна місія Світового Конґресу Українців заявила, що повторні вибори до Верховної Ради   не відповідають повною мірою міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.  Канадська місія спостереження за виборами – CANADEM, в своєму попередньому звіті  відзначила, що більшість відхилень, що спостерігалися під час повторних виборів 15 грудня були подібними на ті, що були вказані під час парламентських виборів 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.