Зокрема Києв свого часу мав три пам’ятники Олександру II, які під час радянської епохи знесли. Наразі єдиний збережений з дореволюційного часу пам'ятник члену сім'ї Романових можна побачити у внутрішньому дворику Музею російського мистецтва.
Втім останнім часом так звані "соотєчєствєннікі" активізували роботу щодо увіковічнення в Україні пам'яті вінценосних осіб імператорського дому Романових. Найбільших успіхів у цьому досягла Одеса.
Так 2007 року там відновили пам’ятник засновникам міста, центром композиції якого став монумент імператриці Катерині II. Спонсором проекту виступив Руслан Тарпан, на той час депутат міськради, обраний за списками блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». Відкриття пам’ятника пройшло під протести 200 представників ВО «Свобода» та Українського козацтва, які тримали лозунги «Пам’ятник Катерині ІІ – злочин проти України». Пізніше проти створення пам'ятника російській цариці, що узаконила на теренах України кріпацтво й остаточно знищила Запорозьку Січ, висловлювалось багато українських організацій.
У вересні 2011 року скульптурні фігурки чотирьох фаворитів Катерини II демонтували і повернули на зберігання в музей приватних колекцій імені Блещунова. Замість них встановлено копії.
У березні нинішнього року для охорони пам’ятника влада міста найняла озброєну охорону за за 550 тис. грн.
Минулого року до 218-річчя з дня заснування міста в Одесі відновили Олександрівську колону часів імперії в одеському парку Шевченка.
Колону відкривав мер Одеси Олексій Костусєв разом із послом РФ в Україні Міхаілом Зурабовим. Мер зізнався, що відтворення пам'ятника царю в його первісному вигляді – це його дитяча мрія.
Вшанувати російську імператрицю Катерину II у Сімферополі також планували з 2007 року. Тоді у місті відбулося відкриття пам'ятного знака на місці, де згодом планувалося встановити пам'ятник замість зруйнованого в роки радянської влади.
Проте представники Меджлісу кримськотатарського народу висловили невдоволення цим рішенням і влаштували на місці передбачуваного встановлення пам'ятника акцію протесту. Після акцій протесту сімферопольська влада вирішила не встановлювати пам'ятник.
Однак майже щороку це питання підіймається проросійськими силами.
З подібною ініціативою про пам'ятник Катерині ІІ виступали 2011 року у Луганську місцеві «молодогвардійці». Так депутат Луганської обласної ради, голова Всеукраїнської громадської організації «Молода гвардія» Арсен Клінчаєв розповів про те, що пам’ятник планують встановити в центрі міста, де для нього вже відведено землю. Луганчан навіть просили проголосувати за ініціативу, проте за встановлення пам’ятника Катерині проголосувало лише 343 особи з 430 тисяч мешканців міста. Відтак громадськість вирішила не встановлювати пам'ятник Катерині ІІ, обравши замість неї Ангела-Хранителя.
Минулого року Дніпропетровське відділення громадської організації «ДОЗОР» звернулося до депутатів міської ради з проханням про відновлення в місті пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ. Водночас політичні сили та громадські організації патріотичного спрямування виступають категорично проти ініціативи відновлення пам’ятника, нагадуючи про те, що Катерина II провадила антиукраїнську політику, закріпачила селянство, знищила Запорізьку Січ. Питання встановлення пам'ятника не вирішили.
На Луганщині мали також встановити пам’ятник Олександра II. Так у травні минулого на сесії Ровеньківської міської ради депутати ухвалили рішення прийняти в дар бюсту Олександра II від скульптора з міста-побратима Ровеньки Білгородської області Російської Федерації – на знак «спільної історії» з Росією. Автор подарованого бюста імператора – заслужений скульптор Російської Федерації Микола Шептухін. І хоча встановити бюст планували в 2013 році – до 400-річчя дому Романових, проте досі питання, де ставити бюст, залишається відкритим.
Ось нещодавно Громадські організації "Благодійний фонд "Відродження культурної спадщини" (Росія) і "Русь триєдина" (Харків) ініціювали відкриття пам'ятника Олександру III біля залізничної платформи Спасів Скит (Зміївської район Харківської області).
“Це перший пам’ятник, який ми будемо відкривати на території України… Коли я особисто сам для себе відкрив, що до 1917 року на території Спасова Скиту крім унікального храмового комплексу існував ще й пам’ятник государю-імператору Олександру ІІІ, якось одразу народилася ідея, що, напевно, було б правильно відновити історичну справедливість і поставити, знову відкрити пам’ятник цій людині, цьому государю”, – сказав голова правління фонду Олександр Панін.
За його словами, ідею встановлення пам’ятника підтримав президент РФ Владімір Путін. Цей пам'ятник Олександру III буде першим, що буде відкрито на території України.
Окрім монументів, ідею Російської імперії пропагують за допомогою бігбордів. Зокрема 2011 року у низці міст України й на основних автомобільних шляхав зявилися бігборди із зображенням російського царя Ніколая ІІ й написом: «Прости нас, Государь, заблудших чад своих и за нас помолись перед Богом!».
Торік навесні в Києві та Одесі з’явилися білборди з фото царської родини і вибачальним слоганом перед царською родиною.