НОВИНИ

"Засновникам Одеси" найняли озброєну охорону за 550 тис. грн

Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради 1 березня за результатами тендеру уклало угоду з УДСО при ГУ МВС України в Одеській області на послуги з охорони пам’ятника «Засновникам Одеси» вартістю 551 тис грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року патруль УДСО на службовому транспорті охоронятиме скульптурну групу пам’ятника «Засновникам Одеси» на Катерининській площі. Двоє охоронців у бронежилетах і армійських шоломах будуть озброєні вогнепальною зброєю, гумовими кийками і матимуть при собі наручники.

В обов’язки патруля входить затримувати та доставляти правопорушників до чергових частин територіального ОВС та складати на затриманих ociб адміністративні протоколи про порушення законодавства.

Послуги охорони оплачуватимуть з державного бюджету.

Міськрада почала замовляти охорону Катерини три роки тому – після того, як у лютому 2010 року невідомі облили пам’ятник червоною фарбою і написали на постаменті слова «Катам України». З того часу на охорону пам’ятника вже витратили 1,43 млн грн.

Скульптурна група «Засновникам Одеси» – це постамент, на вершині котрого стоїть пам’ятник цариці Катерині ІІ, а довкола ще чотири пам’ятники – засновникові  міста Осипові де Рибасу, першому архітектору міста Францу де Волану, а також двом фаворитам цариці – князю Григорію Потьомкіну та начальнику чорноморського флоту, новоросійському генерал-губернатору Павлу Зубову.

Пам’ятник Катерині та її сподвижникам на цьому місці встановлений ще 1900 року, однак з приходом радянської влади його демонтували, пізніше встановивши пам’ятник повсталим матросам броненосця «Потьомкін».

2007 року міська влада вирішила відновити скульптурну групу з Катериною на чолі. Спонсором проекту виступив Руслан Тарпан, на той час депутат міськради, обраний за списками блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». Відкриття пам’ятника пройшло під протести 200 представників ВО «Свобода» та Українського козацтва, які тримали лозунги «Пам’ятник Катерині ІІ – злочин проти України».

На думку експертів, скандальний монумент позбавлений оригінальності й мистецької цінності.

У вересні 2011 року скульптурні фігурки чотирьох фаворитів Катерини Другої було демонтовано з пам’ятника російській імператриці і повернено на зберігання в музей приватних колекцій імені Блещунова. Замість них встановлено копії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.