Собор УПЦ МП у Вінниці перейшов до Православної Церкви України

17 Грудня 2018, 13:36

Митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив про перехід Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці до Православної Церкви України. Про це повідомив керівник прес-служби Вінницької єпархії протодиякон Владислав Демченко.

 

За його словами, Симеон оголосив про перехід собору до нової церкви на літургії 16 грудня. Керівник прес-служби Вінницької єпархії також зазначив, що парафіяни жодних змін не відчують. Він також уточнив, що служби у храмі будуть правитися тією мовою, якою самі побажають парафіяни.

 

Водночас інформації про перехід інших парафій у Вінницькій області до Православної Церкви України поки немає.

 

Зазначимо, митрополит Симеон був одним з двох ієрархів Московського патріархату, які брали участь в Об'єднавчому соборі 15 грудня. Крім того, за підсумками голосування за предстоятеля Православної Церкви України він посів друге місце з результатом 27 голосів.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  Через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Вселенський Патріархат офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос 6 січня.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.