Слідча комісія Ради звинуватила у сутичках в Києві 24 серпня міліцію

17 Січня 2012, 09:42

Йдетсья про події на вулиці Володимирській 24 серпня 2011 року. Того дня 11 опозиційних партій, що входять до Комітету опору диктатурі, а також громадські організації, що приєдналися до них, провели мітинг біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві.

Після мітингу організатори планували, що учасники акції пройдуть маршем Хрещатиком, але напередодні Окружний адміністративний суд Києва заборонив хід цією вулицею. Замість Хрещатика опозиціонери рушили вулицею Володимирська, однак шлях їм перегородили співробітники спецпідрозділу МВС "Беркут".

Після декількох спроб мітингувальників прорватися через оточення між ними та міліціонерами зав'язалися бійки, але учасники ходи так і не змогли пройти далі.

19 жовтня 2011 було створено ТСК з розслідування цих подій. До її складу ввійшли народні депутати опозиційних парламентських фракцій, що брали участь в акції 24 серпня.

У звіті ТСК стверджують, що в масових зіткненнях на вулиці Володимирській винна саме міліція, йдеться у статті "Правые нашли виноватых" у газеті "Коммерсант-Украина".

"Аналіз дій працівників органів внутрішніх справ під час мирної ходи 24 серпня 2011 по вулиці Володимирській свідчить про те, що вони діяли всупереч рішенню суду, який не забороняв проведення мирних акцій на вулиці Володимирській у Києві", – сказано у звіті.

Крім цього, члени ТСК рекомендують Верховній Раді прийняти звіт до відома і направити його до Генпрокуратури, МВС і Київської міської держадміністрації "для належного реагування".

Роботу комісії запропоновано не припиняти, а продовжити її діяльність ще на три місяці з моменту прийняття цієї постанови.

У столичній міліції з висновками комісії категорично не згодні.

На думку в. о. керівника прес-служби ГУ МВС у Києві Володимира Дмитренка, міліція діяла суворо в межах закону і нічого не порушувала.

"Звинувачувати нас немає в чому – це не ми вивели людей на заборонені мітинги і не ми кинули їх на міліцію. Деякі опозиційні лідери звинувачують правоохоронні органи в порушенні закону для того, щоб виправдати своє безвідповідальне ставлення до організації акції протесту", – вважає Дмитренко.