Школярам пропонують спецкурс про шкоду наркотиків

10 Жовтня 2013, 09:06

"Проект розроблявся з 2009 року і вже був випробуваний більш ніж в 20 школах по всій Україні. Програму планується ввести з 2014-2015 навчального року", – повідомив головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський, пише "Коммерсантъ Украина".

Курс розрахований на чотири спеціалізованих уроку для учнів 1-4-х класів і вісім уроків для учнів 5-11-х класів. "Уроки буде проводити класний керівник. За бажанням на урок можна запросити лікаря-нарколога або інших фахівців. Крім вчителів, починаючи з 7-го класу до викладання залучатимуться тренери, яких відбиратимуть з числа учнів", – додав Вієвський.

Для вчителів автори склали кілька науково-методичних посібників, а для учнів – 11 робочих зошитів (по одній на кожен рік навчання).

"Пряме інформування слід починати з 5-6-го класу, інакше це може призвести до зворотного ефекту і зацікавити дітей. Як правило, з 13 років більшість підлітків починають стикатися з наркотиками", – вважає Лепеха .

Детальніше про наркотики школярам почнуть розповідати з 8-го класу. У 9- му класі автори пропонують пояснювати дітям наслідки впливу поганих компаній, а в 11-му – розповідати про те, що таке ВІЛ/СНІД.

У Міністерстві освіти схвалили новий курс. "Програма пройшла експертизу науково-методичної ради Міносвіти і комісії з основ здоров'я. Висновки позитивні, і програма була рекомендована до використання в навчальному процесі. Вона не є обов'язковою, але може вивчатися за вибором батьків та адміністрації школи, в залежності від кадрового та матеріального забезпечення", – повідомив директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти при Міносвіти Олександр Удод.

За його словами, програма є актуальною у світлі зростання споживачівнаркотиків.

За статистикою МОЗ, 25,4 % школярів старше 15 років мають досвід вживання наркотичних речовин. Найбільш поширеними є марихуана і гашиш (16%). Діти вперше пробують їх у 13-16 років з цікавості , причому більше 12 % школярів хоча б раз вживали марихуану. 

Читайте також: Інновації в освіті: необов’язкові оцінки, нові спецкурси та фізкультура без нормативів.