“Що зупинить Путіна від походу на Київ?”. Прем’єр Польщі розповів про загрозу реалізації “Північного потоку-2”

19 Листопада 2018, 10:18

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував західні корпорації за співпрацю з Росією у рамках будівництва "Північного потоку-2", попередивши про загрозу нового нападу російського президента Владіміра Путіна. Про це повідомляє польський портал wnp.pl.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час конференції "Майбутнє трансатлантичних відносин"(FOTAR) в Гамбурзі.

 

"Німецькі політики стверджують, що "Північний потік-2" – це бізнес-проект, але ніхто у це не вірить", – зауважив глава польського уряду.

 

За його словами, якщо українська ГТС стане непотрібною, що тоді "зупинить Владіміра Путіна від походу на Київ?".

 

Крім того, він додав, що європейці платять Москві за газ великі гроші, які вона витрачає на озброєння, а потім ми(європейці, – Ред.) будемо просити американців дати нам захисну парасольку від Росії.

 

Водночас Моравецький процитував слова Владіміра Леніна, що "капіталісти продадуть навіть мотузку, на якій вони будуть повішені".

 

Раніше посол США в ЄС Гордон Сондленд повідомив, що Вашингтон має ще багато інструментів для зупинки будівництва "Північного потоку-2".

 

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що газопровід “Північний потік-2” є небезпекою для України, Словаччини і Польщі. 2 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня, уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

27 липня 2018 року заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що Вашингтон залишається противниками російського проекту газопроводу "Північний потік-2" та іншим проектам, які загрожують статусу України як транзитної держави.