Замість того, щоб вирішувати проблеми своєї країни шляхом діалогу, влада Греції вдається до відвертого шантажу. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
Зокрема, видання зазначає, що уряд нового прем'єра Греції Алексіса Ципраса не лише відмовився виплачувати борги країни, а й став генератором низки безглуздих заяв.
“Міністр оборони пригрозив залити Європу мігрантами, у тому числі джихадистами. Міністр юстиції зажадав, щоб Німеччина виплатила €160 млрд (170 мільярдів доларів) військових репарацій, і попередив, що Греція може захопити будинки Інституту Гете і навіть німецькі курорти, якщо гроші не будуть передані. Сам Ципрас планує на початок квітня поїздку до Москви, для зустрічі з президентом Росії Владіміра Путіна. Його передбачуване повідомлення настільки зрозуміле, наскільки й грубе: Путін з радістю допоможе сусідній православній країні, що не підтримує санкції проти Росії. Очевидно, що Греція важає, що, як і Росія, може використовувати погрози для власної вигоди.”, – пише The Economist.
Разом з тим видання зазначає: використовуючи методи впливу, традиційні для Кремля, Греція грає в небезпечну гру. Зокрема, піднімаючи питання про репарації, уряд Ципраса культивує у греків комплекс жертви.
“Хоча опитування громадської думки незмінно демонструють, що більшість греків хочуть залишитися в зоні євро, немає кращого способу змінити їхню думку, ніж сказати їм, що їх партнери по ЄС ставляться до них з несправедливістю і презирством”, – зазначають у статті, додавши, що економічні негаразди Греції, підкріплені різкими заявами уряду, дійсно викликали деяке неприйняття серед європейців. Зокрема, за даними соцопитувань, більшість німців підтримують ідею виходу Греції з єврозони.
Разом з тим, на думку The Economist, у Ципраса є шанс уникнути катастрофи – зокрема, вирішальне значення матимуть саміт ЄС у Брюсселі (19-20 березня — ред.) та зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні, запланована на наступний тиждень (23 березня – ред.).
“Грецький лідер володіє шармом, і може порозуміємося з Меркель за умови, що він готовий відмовитися від шантажу і продемонструє, що європейські партнери можуть йому довіряти”, – стверджують у статті, додавши що балакучого міністра фінансів Яніса Варуфакіса варто замінити кимось більш прагматичним, партнерів по коаліції – націоналістів — на більш прагматичну партію, а самим грекам пояснити, чому передвиборчі популістичні обіцянки СІРІЗИ не можуть бути виконані.
“За час каденції Ципраса Греція марнує шанси на угоду з іншою частиною єврозони. Якщо він найближчим часом не поступиться, може виявитись, що шанси вичерпані”, – резюмує The Economist.