НОВИНИ

Німецька опозиція закликає виплатити репарації Греції

Група парламентарів від Соціально-демократичної партії та фракції «зелених» наполягають на переговорах з приводу виплати Греції компенсації за збитки, завдані нацистами в роки Другої світової війни.

Незважаючи на офіційну позицію уряду, деякі представники німецької опозиції ви підтримують ідею відшкодування Греції збитків, яких країна зазнала під час нацистської окупації в період Другої світової війни. Про це повідомило видання EUobsrver.

Згідно з повідомленням, група членів парламенту закликає розпочати переговори з приводу виплати Греції репарацій.

Зокрема, про свою позицію заявила представниця Соціально-демократичної партії Німеччини (СДПН) Гезіне Шван.

«Це виглядає недоречно, коли заможна Німеччина вимагає погашення заборгованості від бідної Греції, однак сама не готова навіть говорити про погашення боргу, спричиненого насильством нацистської Німеччини щодо Греції», - написала Шван в одній і своїх статей.

Заступник голови СДПН Ральф Штегнер зазначив, що питання про виплату репарацій не слід пов'язувати з нинішньою грецькою кризою, однак необхідно розпочати переговори з цього питання.

«Деякі міжнародні правові питання досі потребують вирішення», - наголосив він.

Крім того,  Антон Хофрайтер  - співголова фракції "зелених" бундестагу – стверджує, що вимоги Греції (щодо репарацій – ред.) «не можна просто виключати з порядку денного», і що питання залишається відкритим «з моральної та юридичної точок зору».На його думку, федеральний уряд вчинив правильно, почавши переговори з Грецією про способи вирішення цієї проблеми.

Відповідні заяви спричиняють певні незручності для канцлера Ангели Меркель адже досі вона стверджувала, що питання про репарації юридично і політична закриті.

Як відомо, Греція вимагає компенсацій у трьох напрямках - загальні військові репарації, відшкодування, пов’язані із вбивством нацистами 214 людей в грецькому селі Дістомо в 1944 році та погашення примусової позики, яку нацисти отримали від грецького центрального банку в 1943 році. Загальна сума коштів, на які в даному випадку претендує Греція, сягає сотень мільярдів євро.

В свою чергу Німеччина стверджує, що виконала усі свої зобов'язання, заплативши Греції 115 млн дойчмарок в 1960 році. Крім того, німецька сторона наполягає на тому, що справу було закрили у 1990 році, про що свідчить угода «два плюс чотири», підписана Західною і Східною Німеччиною, а також США, Великобританією, Францією та СРСР.

Нагадаємо, після виборів 25 січня до влади у Греції прийшла популістська партія СІРІЗА. Лідер партії, новий прем'єр-міністр  Алексіс Ципрас заявив, що країна відмовиться від режиму жорсткої економії, якого вимагає ЄС та висловлював симпатію РФ. Крім того, Ципрас висловив претензії щодо відшкодування Німеччиною збитків, завданих нацистами в роки Другої світової війни.