НОВИНИ

Греція вимагає у ЄС відшкодувати збитки від санкцій проти Росії

Голова МЗС Греції не зміг чітко пояснити, чи накладатиме його країна вето на продовження санкцій проти РФ, якщо збитки не відшкодують.

Голова МЗС Греції заявив, що його держава вимагає від ЄС відшкодування збитків, спричинених санкціями проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас  у Ризі в інтерв’ю німецьким телеканалам ARD і ZDF.

За його словами, найбільше втрат припадає на аграрний сектор.

Разом з тим Котзіас наголосив, що його країна не накладатиме вето на подальші санкції без поважних причин.

Греція вимагає від Євросоюзу відшкодування збитків, яких вона зазнає через санкції ЄС проти Росії.

"Вони мають бути відшкодовані у рамках ЄС. Це не має нічого спільного з фінансовою допомогою", – наголосив Котзіас та додав, що Афіни хочуть обговорення цього питання в ЄС.

За словами Котзіаса, Греція "не погрожує накладенням вето" на продовження санкцій щодо Росії, хоча це є одним з прав країн ЄС, "використання якого з поважних причин виправдане". Водночас він не виключив, що Афіни скористаються правом вето улітку, коли прийматимуть рішення щодо продовження чинних санкцій.

"Ми ніколи не користувалися правом вето без причини і, ймовірно, не станемо без додаткових підстав використовувати право вето в українському питанні", – наводить слова Котзіаса агенція AFP.

Політик також заявив, що Греція "задоволена" нинішнім курсом ЄС щодо Росії.

"Ми – за санкції, які примушують іншу сторону сісти за стіл переговорів", – наголосив Котзіас та додав, що Афіни проти санкцій, ухвалених зі "злості".

Котзіас звернув також увагу на те, що Туреччина, яка є членом НАТО, не дотримується політики санкцій щодо Росії, а навпаки – скористалася моментом та вирішила зайняти ринки в Росії, які звільнилися через санкції.

Як повідомлялося, Німеччина відмовилася списати Греції борги за програмою фінансової допомоги.

Нагадаємо, після виборів 25 січня до влади у Греції прийшла популістська партія СІРІЗА. Лідер партії, новий прем'єр-міністр  Алексіс Ципрас заявив, що країна відмовиться від режиму жорсткої економії, якого вимагає ЄС та висловлював симпатію РФ.

Читайте також: Лінії розлому в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.