Сергій Куніцин: Кримські еліти були розчавлені після приходу Джарти у 2011-му

6 Квітня 2014, 17:03

«Кримські еліти були просто розчавлені з моменту приходу Василя Джарти у 2011 році. Янукович тоді сказав, мовляв, спікера віддаю вам, хай буде цей Константинов, який нічого не вирішує, але тепер я сам вирішуватиму питання», – розповів Куніцин, додавши, що Джарти за два місяці панування встиг завезти у Криму понад 200 «македонців».

«Однак варто зрозуміти, що кримська еліта не особливо й пручалася. Багров, Борис Дейч, Євген Михайлов (керівник Кримтуру – Ред.), Олександр Мельник та ін., вони лягли під донецьких. Це все так, хоча я впевнений на 100%, що якби не було російських військ, то ніякої здачі Москві не сталося б», – вважає Куніцин.

Він навів приклад Тузли, «коли була перша перевірка Криму на вошивість».

«Тоді в Кремля геть нічого не вийшло, «російський» Крим ніяк не підтримав дій східного сусіда. Так само було б і зараз, тому Росія і пішла на збройну агресію, вона розуміла, що це її останній шанс – Крим інший, він російський за національним складом, але не за менталітетом. Єдине, що змусило кримську еліту підтримати Москву зараз, – це 20 тис. російських військ», – вважає Куніцин.

«Знаю точно: під час вікопомного засідання ВР АРК наприкінці лютого, коли звільняли Могильова, доходило до того, що російські автоматники супроводжували депутатів навіть у туалет. З огляду на цей переляк і на те, що кримська еліта як цілісний організм була розчавлена вже кілька років, маємо такий результат: ні в кого на півострові не було стрижня для спротиву», – додав політик.

До того ж, зауважив він, кожен із цих людей мав що втрачати.

«У Михайлова – 17 санаторіїв, під Дейчем – увесь Судак тощо. А щодо впливу, то маріонеткам на кшталт Константинова, окрім погашення його мільйонних боргів, нічого й не треба. Аксьонова просто розіграли в темну, використавши, а тепер викинуть. Уже зараз, під час візиту Мєдвєдєва їх, до речі, навіть не посадовили в президії. Це багато про що говорить, дуже скоро їх приберуть. Понад те, за моєю інформацією, вони навіть не знали, що будуть захоплені урядові будівлі, і це для них стало шоком», – розповів Куніцин.

Інтерв’ю з екс-прем’єром Криму читайте у № 14 «Українського тижня».