НОВИНИ

У представників кримської еліти немає шансів потрапити на місце Джарти

Численна «донецько-макіївська» команда, створена головою Радміну Криму Василем Джарти, навряд чи втримається при владі в тому самому складі, припускають політологи.

У Криму не змогли організувати траурні заходи. З пансіонату «Гліцинія» тіло покійного відвезли відспівувати і ховати на рідну Донеччину. Крім поминальної молитви у відтворюваному соборі Олександра Невського (його купола позолочують за рахунок пожертвувань Василя Джарти), траурних стрічок на центральному вході в будівлю уряду, портрета з квітами та книгою скорботи, ніщо не нагадувало про смерть чинного прем'єра автономії. На півострові, на відміну від Макіївки, не було жодного приспущеного прапора. Телевізійні програми на державному каналі Криму, у яких ішлося про смерть прем’єра і траурні заходи з цього приводу, вийшли із запізненням на кілька днів.

«Ця команда без свого головного локомотива дуже сумнівна і в сенсі ефективності, й у плані просувної міці. Бо насправді саме Джарти робив її помітною. Це він «відкривав ногою» двері до президента. Хто ще з цієї команди може про себе таке заявити? – каже політолог Андрій Нікіфоров. – А без локомотива команда стає банальним збіговиськом чиновників, які себе нічим значущим не проявили, перебуваючи в Криму. Навряд чи команда збережеться такою, як є нині. Її, по суті, вже немає, оскільки немає її капітана, а він і робив цю команду. Це той випадок, коли не свита грає короля, а саме король грає свиту».

Певна річ, остаточне рішення за президентом. Проте вже сьогодні зрозуміло, що наступним прем'єром Криму буде «некримський» політик, вважають експерти. Адже за півтора року біля керма кримської влади Василю Джарти вдалося усунути опонентів. Та й кримська «політична еліта» ніяк себе не проявила, заховавшись під лавку.

«Уряд очолить людина, яка продовжуватиме справу Джарти. Тому це буде некримський, звичайно, – каже політолог Олександр Форманчук. – Адже президента влаштовувала та ситуація, яка панувала ці півтора року за Василя Джарти, і він намагатиметься зберегти її. Але це буде людина, яку погодить парламент Криму і Володимир Константинов. Головне – спадкоємність курсу Джарти».

Можливо, призначення нового прем'єр-міністра буде відтерміновано, і Павло Бурлаков залишиться біля керма автономії як виконуючий обов’язки. Адже попереду парламентські вибори, і перетасування кадрів може порушити механізм, що надав би змогу Партії регіонів забезпечити беззаперечну перемогу на місцевих виборах 2010 року. Проте потім «розморожування» проблеми неминуче.

Детальніше читайте у статті Вікторії Орел “Крим: у пошуках капітана”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.