Український тиждень № 14 (334) від 3 квітня, 2014

Зміст номеру:
Як обід у короля може зіпсувати грандіозні плани царя московського, тепер знає не тільки сам цар, а й ті, кого він так люб’язно збирався перетворити на своїх холопів.
Роман Малко 91
Політика
Для тих, чиї прапори нині майорять над Кримом, півострів – це легка здобич, яку ще належить поділити. Усім, хто цим невдоволений, щонайменше затулять рота чи виштовхають їх у шию на материк.
Дмитро Крапивенко 30
Політика
Сподівання кримських татар як корінного народу на автономію в контексті права й сили
Ілько Майдачевський 8
Політика
Російська агресія в Криму висвітлила цікаві аспекти політичного використання злочинних середовищ
Ігор Лосєв 68
Політика
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов: «У нас становище мусульман набагато краще, ніж в РФ»
Ганна Трегуб 9
Суспільство
Екс-прем’єр-міністр Криму про фатальну втрату чотирьох днів, побутові причини зрадництва силовиків АРК та спроби підкупу кримських татар
Богдан Буткевич 26
Суспільство
Про дві хвилі внутрішньо переміщених осіб, гостинність українців, які поселяють у своїх домівках цілі родини, про найуразливіші групи й збільшення кількості біженців із Росії розповів правозахисник, координатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич.
Оксана Хмельовська 6
Суспільство
До чого призведе «націоналізація» українських активів «владою» Криму?
Любомир Шавалюк 26
Економіка
Кримськотатарська співачка про зв’язок між джазом і кримськотатарською мелодикою, свою патріотичну місію митця та розумні речі простими словами
Богдан Буткевич 19
Суспільство
Аудрюс Буткявічюс, перший міністр оборони Литовської Республіки в 1990–1994 роках, підписант відновлення незалежності своєї країни. Його називають практиком «кольорових» революцій.
Роман Малко 44
Світ
Соті роковини початку Першої світової війни й раптова загроза третьої, яку неначе підгадано під цю дату, несподівано пов’язали між собою Україну та Боснію і Герцеговину.
Катерина Калитко -3
Світ
Західні санкції проти Росії надаються для того, щоб заморозити конфлікт у його нинішньому стані. Але дуже скоро європейці будуть змушені замислитися над порожнечами, що виникли в їхній системі безпеки
Ален Ґіймоль 27
Авторські колонки
Владімір Путін завдяки «референдуму» в Криму показав своїх партнерів у ЄС. Переважно це міноритарні радикальні партії, які, згідно з його задумом, за підтримки Москви мають підірвати вже доволі громіздку систему Євросоюзу ізсередини
Ольга Ворожбит 54
Світ
Криза в Україні пожвавила трансатлантичні зв’язки
The Economist 12
Світ
Прем’єр-міністр країни перетворюється на автократа, втрачає зв’язок із виборцями і шкодить державі
The Economist -3
Світ
Революція, як відомо, неможлива без жертв. Поламані й забрані життя є зворотним боком усіх благ і позитивних зрушень після пов­стань за будь-якої доби. Жертви ж Майдану не обмежуються «Небесною сотнею» (котра уже навіть за офіційними даними за сотню перевалила).
Олена Максименко 16
Суспільство
Героїв, що поповнили лави «Небесної сотні» 18 лютого, у день «мирного наступу» під ВР, 14. За загальновідомою інформацією.
Валерія Бурлакова 150
Суспільство
Я вже про це багато разів писав і казав, точніше, кричав, волав: у нас війна! Україна de facto перебуває в стані війни із найнебезпечнішою державою світу, якщо порахувати разом рівень непередбачуваності та озброєності. Будь-які реакції Української держави та суспільства на поточну ситуацію мають бути відкориговані відповідно до законів воєнного часу. Будь-які – від чужих диверсій до бешкетів «своїх».
Юрій Макаров 111
Авторські колонки
Нещодавно у черзі в аеропорту спитала старого ізраїльтянина, як йому живеться у країні, котра постійно чекає війни. Він поглянув здивовано: «A ми не чекаємо, ми в Тель-Авіві просто живемо й радіємо миру, поки він є!».
Анна Шевченко 27
Авторські колонки
У фільмі «Візит до Мінотавра», телевізійному детективі часів пізнього СРСР, є діалог, котрий в умовах нинішніх інформаційних воєн дуже актуальний. Допитуючи афериста, слідчий пояснює, в чому його підозрюють: «Слідство має дані, що ви украли рідкісну скрипку.
Андрій Кокотюха 29
Авторські колонки