Троє демократів, а саме член комітету зовнішніх відносин Сенату США Боб Менендес, член сенатського комітету зі збройних сил Джек Рід та заступник голови комітету сенату США з розвідки Марк Уорнер звернулися з відкритим листом до американського президента Дональда Трампа із закликом врахувати негативні наслідки виходу Вашингтона з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF). Про це йдеться на сайті комітету Сенату США з міжнародних відносин.
Зазначається, що лист опублікований у понеділок, 3 грудня.
"З розумінням того, як складно змусити Росію виправити порушення Договору про ліквідацію РСМД, все ж раптове рішення адміністрації про вихід в односторонньому порядку є політичним і геостратегічним подарунком Росії", – йдеться у документі.
Зокрема, на думку сенаторів, такий крок не лише показує, що "Сполучені Штати готові відмовитися від своїх зобов'язань в односторонньому порядку без будь-якої стратегічної альтернативи", але й дозволяє РФ "розширити виробництво і розгортання" своїх ракетних систем, які загрожують Європі.
"Ми настійно закликаємо вас і вашу адміністрацію взаємодіяти з Конгресом в оцінці наслідків цього кроку для стратегічної стабільності і наших відносин з європейськими та азіатськими союзниками", – звертаються сенатори до глави Білого дому.
Крім того, демократи наголошують, що виведення США з договору INF також загрожує загостренню напруженості у відносинах з європейськими союзниками, особливо з НАТО.
"Це рішення, прийняте без узгодження з іноземними партнерами, ще раз свідчить про прагнення до непотрібних односторонніх дій над запереченнями наших найближчих союзників на серйозний збиток для європейської безпеки та стабільності…Вийшовши з договору INF, Сполучені Штати рухалися до необмеженої гонки ядерних озброєнь з Росією", – підкреслюється у листі.
Як повідомлялося, США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.
Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.
4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив стурбованість тим, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором INF.