Сенат Сполучених Штатів Америки схвалив законопроект про бюджет Міністерства оборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня. Про це повідомляє агентство Reuters.
Так, 85 сенаторів проголосували за прийняття документа, 10 виступили проти.
Після схвалення сенатом текст законопроекту мають узгодити обидві палати Конгресу, потім його передадуть на підпис президенту США Дональду Трампу.
Зокрема, загальний обсяг фінансування Пентагону повинен становити $716 млрд. Так, $639 млрд призначені безпосередньо на базові витрати оборони: закупівля зброї, кораблів, літаків та оплата військ, а $69 млрд мають піти на продовження операцій за кордоном.
Згідно з проектом закону, США повинні збільшити чисельність військовослужбовців приблизно на 16 тис осіб.
Крім того, на 2,6% має зрости їхнє грошове забезпечення.
The #FY19NDAA takes real steps to implement the Nat'l Defense Strategy &makes strategic investments to counter Russia &China.
This #NDAA keeps faith w/ service members b/c it provides a 2.6% pay raise, modernizes the officer personnel system &supports troops & military families. pic.twitter.com/FGevlm5Fl9
— Jim Inhofe (@JimInhofe) 18 червня 2018 р.
Наголошується, що у ще одній поправці заблоковано угоду з китайської телекомунікаційної компанією ZTE. Раніше ця компанія погодилася виплатити владі США штраф за допущені порушення, в обмін на зняття заборони на ведення бізнесу в США.
Також документ містить поправку, що забороняє поставку винищувачів F-35 Туреччині. Зокрема, Трамп має підтвердити, що Туреччина не ставить під загрозу НАТО, купуючи військове обладнання у РФ чи затримуючи американських громадян. Сенатори включили цю поправку до законопроекту після затримання у турецькій провінції Ізмір американського пастора та рішення турецького уряду купити у Росії системи С-400.
Раніше стало відомо, що Пентагон розширив повноваження кіберкомандування збройних сил США, дозволивши представникам цього відомства здійснювати хакерські рейди на іноземні мережі для попередження кібератак.
Нагадаємо, 5 травня очільник морських операцій США адмірал Джон Річардсон заявив, що військово-морські сили США відновлюють свій Другий флот майже через сім років після його розформування.
20 квітня Пентагон уклав контракт з компанією Lockheed Martin на виробництво і поставку прототипу гіперзвукової крилатої ракети.
Як повідомлялося, 13 квітня заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем заявив про реальну військову загрозу з боку Росії. За його словами. останні навчання Росії «Захід-2017» свідчать про те, що вона може розгортати системи кіберзагроз разом з військовими засобами.